Menu

Otworzył paczkę i znalazł w niej... żywego pytona

Otworzył paczkę i znalazł w niej... żywego pytona
Pracownik był w szoku, gdy otworzył przesyłkę. (Fot. Getty Images)
Pracownik jednej z warszawskich firm znalazł w przesyłce kurierskiej dostarczonej do przedsiębiorstwa... ponad metrowego żywego pytona tygrysiego jasnoskórego. Ekopatrol warszawskiej Straży Miejskiej bezpiecznie odłowił gada i przetransportował go do warszawskiego ogrodu zoologicznego.
Reklama

W czwartek Ekopatrol straży miejskiej otrzymał informację o wężu znalezionym w jednej z firm na ulicy Annopol w Warszawie. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze. Okazało się, że pracownik przedsiębiorstwa odebrał przesyłkę kurierską, a gdy ją otworzył, znalazł w środku... ponad metrowego pytona tygrysiego.

"Pracownik fili tej firmy wysłał przesyłkę do drugiego pracownika, ale niechcący odebrała ją inna zatrudniona tam osoba" - poinformował Jerzy Jabraszko z referatu prasowego straży miejskiej.

Z uwagi na podejrzenie, że mogło dojść do nielegalnej dystrybucji zwierząt egzotycznych oraz ze względu na niewłaściwy sposób transportu żywego zwierzęcia, na miejsce wezwano policję i właściwy adresat przesyłki został zatrzymany.

Mężczyzna przyznał, że jego kolega z Siedlec nadał mu paczką węża. Odbiorca paczki, do którego wąż miał trafić, został przesłuchany na komisariacie. Będzie w tej sprawie prowadzone dochodzenie.

Ekopatrol bezpiecznie odłowił gada i przetransportował go do warszawskiego oddziału CITES. Specjaliści stwierdzili, że jest to pyton tygrysi jasnoskóry.

Dorosły pyton tygrysi jasnoskóry ma silne i masywne ciało o obwodzie większym niż udo dorosłego mężczyzny i potrafi stwarzać zagrożenie dla życia człowieka. Zamieszkuje wschód Pakistanu, Indie, Nepal i Cejlon (Sri Lanka).

Komentarze
  • Robol
    17 marca, 15:45

    dobrze ze to byl pyton tygrysi, a nie tygrys pytoniasty...

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.11.2019
GBP 5.014 złEUR 4.295 złUSD 3.874 złCHF 3.911 zł

Sport


Reklama