Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Oto najlepiej zarabiająca modelka na świecie!

Oto najlepiej zarabiająca modelka na świecie!
Kendall Jenner nie ma sobie równych w świecie modelek. (Fot. Getty Images)
Po raz pierwszy od 15 lat tytuł najlepiej zarabiającej modelki na świecie nie przypadł w udziale Gisele Bundchen. Koronę najlepiej opłacanej gwiazdy wybiegów brazylijska piękność oddała Kendall Jenner.
Reklama

Z szacunków Forbes wynika, że Kendall Jenner w ciągu roku zarobiła 22 mln dolarów. Na jej zarobki przełożyła się ogromna popularność w mediach społecznościowych i lukratywne kontrakty m.in. z Estee Lauder.

Bundchen, która od 2002 roku utrzymywała się niezmiennie na szczycie zestawienia Forbes, w tym roku zajęła drugie miejsce gromadząc na swoim koncie 17,5 mln dolarów.

W corocznym zestawieniu Forbes po raz pierwszy znalazła się również Chrissy Teigen, która zajęła trzecie miejsce i modelka plus-size, Ashley Graham, która zajęła 10 miejsce na liście. Zarówno sukces Kendall Jenner jak i pojawienie się Graham na liście wskazują na zmiany, jakie zachodzą w świecie mody.

"Bądź tym, kim chcesz być. Jeśli chcesz mieć smukłą, wyrzeźbioną sylwetkę, nie ma w tym nic złego. Myślę, że kobiety o różnych kształtach, różnym pochodzeniu etnicznym, różnym wieku powinny być lepiej prezentowane w mediach społecznościowych. Ale na koniec dnia najważniejsze to być zadowolonym z tego, kim jesteś. Moment, w którym przestałam porównywać się do innych, to był moment, w którym odniosłam sukces. Jeśli więcej kobiet, w szczególności młodych dziewczyn, to zrozumie, świat będzie piękniejszy" - podkreśla w wywiadzie Graham.

Z jednej strony coraz większy wpływ na branżę mają media społecznościowe, które potrafią wywindować wiele wschodzących gwiazd modelingu, z drugiej zaś ukłon w stronę kobiet o nieco pełniejszych kształtach.

"Media społecznościowe dają ogromne możliwości do stworzenia swojego własnego kontentu i wyrażania swoich opinii. Gwiazdy wykorzystują te narzędzia" - ocenia w rozmowie z Forbes Ivan Bart, prezes IMG Models.

Komentarze


  • Wojtas
    23 listopada 2017, 09:45

    A tak poza tym to co ona wniosla dla rozwoju i polepszenia bytu ludzkosci? Tyle pracy poswiecic dla nauki, respekt. Nic dziwnego, ze tyle zarabia...

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.08.2018
GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

Sport


Reklama