Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Odnowiona Toyota z sercem BMW

Odnowiona Toyota z sercem BMW
Nowa Toyota Avensis na targach w Genewie. (Fot. Getty Images)
Prawdziwa gwiazda!
Reklama

Nowa (unowocześniona) Toyota Avensis jest jedną z gwiazd (premier) trwającej jeszcze 85. wystawy motoryzacyjnej w Genewie. Po kilkunastu godzinach obcowania z nią można jednak dość do wniosku, że jaśnieje nieco bardziej niż inne. I co ciekawe — to nie jest zasługa samego modelu czy producenta. Chodzi o tendencje i sentymenty.

To samochód po bardzo drogim face liftingu (w Toyocie zamiast określenia face lifting wolą „osadzenie nowej generacji na starej podłodze”). Tak czy inaczej, nowy Avensis ma starą podłogę.

Co więcej? Podstawowa wersja nowego Avensisa będzie oferowała pełen pakiet bezpieczeństwa Toyota Safety Sense, tempomat z ogranicznikiem prędkości, światła LED do jazdy dziennej, klimatyzację oraz radio z CD, USB i Bluetoothem. Czy nowy Avensis spełni oczekiwania wymagającej europejskiej klienteli?

Dowiemy się w czerwcu, kiedy wjedzie do salonów. Zamówienia można już składać. Trudno też odpowiedzieć na pytanie, czy Avensis przetrwa do kolejnej generacji… Honda wycofała z Europy Acorda, Nissan od dawna nie ma w ofercie auta z segmentu D. Kolejne samochody kompaktowe są coraz większe, a rynek z powodzeniem zdobywają SUV-y. Miejsca dla aut z segmentu D jest coraz mniej. 

A Avensis? Od 1997 r., kiedy zadebiutował w Europie, sprzedano ponad 1,7 mln egzemplarzy. Toyota wiąże spore nadzieje z nowym modelem. Szczególnie Toyota w Polsce, bo to jeden z najważniejszych dla tego auta rynków na Starym Kontynencie. 

Komentarze


  • MotoFAN
    13 marca 2015, 10:36

    Proszę częściej o takie newsy

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 17.08.2018
GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

Sport


Reklama