Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Odchudzasz się? Nie zapomnij o tym składniku!

Odchudzasz się? Nie zapomnij o tym składniku!
Cynamon świetnie sprawdza się w ochudzaniu. (Fot. Thinkstock)
Cynamon pomaga spalić tłuszcz - to wnioski płynące z najnowszych badań. Naukowcy wskazują, że składnik znajdujący się w cynamonie przyczynia się do poprawy metabolizmu.
Reklama

Znajdujący się w cynamonie cynamoaldehyd, odpowiadający za wyrazisty smak przyprawy, aktywuje proces termogenezy w organizmie - poprzez spalanie kalorii nasz organizm wytwarza ciepło, niezbędne do utrzymania stałej temperatury.

Proces ten może pomóc przyspieszyć utratę wagi. Główny autor badania, Jun Wu, asystent naukowy w Life Sciences Institute na uniwersytecie Michigan, zdawał sobie sprawę z zalet aldehydu cynamonowego dzięki wcześniejszym badaniom i wskazał jego dalsze właściwości. 

"Naukowcy odkryli, że ten związek ma wpływ na metabolizm" - wyjaśnił. "Chcieliśmy więc dowiedzieć się, w jaki sposób" - dodał.

Wu i jego zespół przetestowali komórki tłuszczowe od różnych ochotników i zauważyli zwiększoną ekspresję genów i enzymów, które zwiększają metabolizm lipidów po tym, jak zostały wystawione na działanie cynamoaldehydu.

To doprowadziło go do przekonania, że po spożyciu przez ludzi cynamonaldehydu, a zatem i cynamonu, może pomóc w termogenezie i późniejszych procesach spalania tłuszczu w ciele.

"Cynamon jest częścią naszej diety od tysięcy lat, ludzie na ogół go lubią. Jeśli więc może pomóc w ochronie przed otyłością, może zaoferować takie podejście do zdrowia metabolicznego, które jest łatwiejsze dla pacjentów" - przekazał Wu.

Cynamon świetnie komponuje się ze smakiem jabłek! (Fot. Thinkstock)

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.08.2018
GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

Sport


Reklama