Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nowy film dokumentalny Leonarda DiCaprio

Nowy film dokumentalny Leonarda DiCaprio
Di Caprio z reżyser Leila Conners. (Fot. Getty Images)
Za filmem dokumentalnym Lód płonie, który przedstawia nowe rozwiązania problemu zmian klimatycznych, stoi Leonardo DiCaprio. Jest jego narratorem i producentem. Dokument jest już dostępny w polskiej wersji językowej na jednej z platform streamingowych.
Reklama

Dokument HBO "Lód płonie" miał swoją światową prapremierę podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes, gdzie został pokazany w oficjalnej selekcji. Film wyreżyserowany został przez Leilę Conners, a jego producentami są Leonardo DiCaprio, George DiCaprio (ojciec Leonarda) i Mathew Schmid.

11 lat temu Leila Conners i Leonardo DiCaprio pracowali wspólnie nad filmem "Za pięć dwunasta", który ostrzegał przed konsekwencjami zmian klimatycznych. Ich kolejny wspólny projekt "Lód płonie" przedstawia wyniki zaawansowanych badań, które leżą u podstaw nowoczesnej klimatologii oraz nowatorskie rozwiązania ograniczania emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

"Moi partnerzy i ja nakręciliśmy dokument Lód płonie, żeby oddać głos naukowcom i badaczom, którzy wytrwale pracują, aby zatrzymać zmiany klimatyczne" - podkreśla producent i narrator filmu Leonardo DiCaprio.

"Chcieliśmy zrobić film, który pokazuje piękno naszej planety i bardzo potrzebne nam rozwiązania oparte na odnawialnych źródłach energii i technologii sekwestracji dwutlenku węgla. Chcieliśmy pokazać nie tylko, ile możemy stracić, jeśli będziemy trwać w samozadowoleniu i nie będziemy podejmować żadnych działań, ale przede wszystkim przekonać wszystkich, że dzięki zaangażowanym naukowcom możemy skutecznie walczyć ze zmianami klimatycznymi. Mam nadzieję, że nasz film zachęci widzów do podjęcia działań na rzecz ochrony naszej pięknej planety" - mówi DiCaprio.

W dokumencie zobaczymy zdjęcia nakręcone na całym świecie - na Alasce, w Kalifornii, Connecticut, Kolorado, Szwajcarii, na Islandii i Kostaryce.

"Lód płonie" dostępny jest już w HBO GO. Premiera na antenie HBO odbędzie się 4 lipca.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 19.07.2019
GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

Sport


Reklama