Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nintendo Switch Online ma ponad 9,8 mln użytkowników

Nintendo Switch Online ma ponad 9,8 mln użytkowników
Użytkownicy konsoli od Nintendo chwalą sobie nową usługę. (Fot. Getty Images)
Ponad 9,8 mln subskrybentów pozyskała w ciągu sześciu miesięcy od uruchomienia usługa Nintendo Switch Online (NSO). To blisko jedna trzecia dotychczasowych nabywców hybrydowej konsoli Nintendo Switch - wskazał serwis GamesIndustry.biz.
Reklama

Podana liczba ta nie obejmuje kont wykorzystujących darmowy okres próbny, jednak uwzględnia pakiety rodzinne obsługujące do ośmiu urządzeń Switch za jedną opłatą.

Jak wskazało GamesIndustry.biz, strategia Nintendo różni się od konkurencyjnego Sony czy Microsoftu. Wszystkie trzy firmy wymagają miesięcznego abonamentu za rozgrywkę online, jednak rywale koncernu z Kioto dodatkowo oferują nabywcom darmowe gry przeznaczone na urządzenia ostatniej generacji konsol. W przypadku Switcha gracze mogą zamiast tego liczyć na dostęp do tytułów z historycznej, 8-bitowej konsoli Nintendo Entertainment System (NES), która zadebiutowała na rynku w połowie lat 80. Dodatkowe funkcje NSO to przechowywanie zapisów gier w chmurze oraz komunikator głosowy wykorzystujący aplikację na smartfonie.

Komentatorzy zwracają uwagę, że abonament NSO jest znacząco tańszy od analogicznych usług konkurencji - roczna opłata w Polsce to ok. 80 zł (140 zł w przypadku członkostwa rodzinnego). Tymczasem subskrypcja w programie Xbox Live Gold (Microsoft) wiąże się z wydatkiem 249 zł, a w PlayStation Plus (Sony) - 240 zł.

Podczas zeszłotygodniowego sprawozdania finansowego za zakończony 31 marca rok rozliczeniowy Nintendo ogłosiło, że od premiery w 2017 r. konsola Switch znalazła już 34,74 mln nabywców. W bieżącym roku fiskalnym firma z Kioto chce dostarczyć do klientów końcowych dalsze 18 mln zestawów.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.09.2019
GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

Sport


Reklama