Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Niezwykła rola Kasi Smutniak w najgłośniejszym filmie roku we Włoszech

Niezwykła rola Kasi Smutniak w najgłośniejszym filmie roku we Włoszech
Aktorka jest niezwykle popularna we Włoszech. (Fot. Getty Images)
Kasia Smutniak gra jedną z kluczowych ról w filmie Loro (Oni) zdobywcy Oscara Paolo Sorrentino. To niezwykły portret byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego. Aktorka wciela się w postać fikcyjną, przypominającą jedną z bohaterek skandalu obyczajowego.
Reklama

Filmowa opowieść o kontrowersyjnym, najbardziej wyrazistym włoskim polityku, łącząca fakty z fikcją, została podzielona na dwie części. Pierwsza weszła na ekrany we wtorek 24 kwietnia, a premierę drugiej zapowiedziano na 10 maja.

Włoska prasa poświęca sporo miejsca roli, jaką gra Kasia Smutniak. Niezwykle popularna we Włoszech aktorka gra postać o imieniu Kira, młodej, atrakcyjnej i wpływowej kobiety, faworyty Berlusconiego.

Dla dziennikarzy, śledzących obyczajowe afery z jego udziałem jasne jest to, że Kira przywołuje postać prawdziwej uczestniczki rozwiązłych wieczorów w rezydencjach byłego premiera, a następnie procesu sądowego w tej sprawie, aktorki i celebrytki Sabiny Began, nazywanej "Królową pszczół".

W wywiadzie dla włoskiej edycji "Vanity Fair" w związku z premierą filmu Sorrentino Kasia Smutniak opowiedziała o tym, z jakim trudem, pokonując także niemały rodzinny opór, zajęła się aktorstwem.

"Dla mojej rodziny aktorstwo i zajmowanie się sztuką było czymś odwrotnym do tradycyjnych kanonów" - wyznała.

Aktorka wspomniała, że zadawano jej pytanie: "Kiedy zaczniesz studiować?". Słyszała też: "Nie można być zawsze na wakacjach i się bawić. Masz robić to, co my mówimy".

Smutniak przyznała, że w tej sytuacji, aby móc spełnić swoje marzenia o aktorstwie, musiała oszukać swoich rodziców.

"Po liceum ogłosiłam, że zrobię sobie rok wolnego. Prawda jest taka, że ten rok dalej trwa"- dodała. Podkreśliła zarazem, że jej rodzice okazali się ostatecznie "bardzo elastyczni" zgadzając się na to, by podążała za swymi marzeniami; "bardziej niż ja będę prawdopodobnie wobec mojej córki" - zastrzegła.

Opisując swe doświadczenie pracy na planie filmu Sorrentino zauważyła: "Jak można nie zaufać reżyserowi, który nie robi prób, a potem sprawia, że dzieją się cuda?".

"Paolo reżyseruje taniec między snem i abstrakcją. A na koniec tańczą wszyscy" - stwierdziła Kasia Smutniak. O granej przez siebie postaci powiedziała, że pełna jest samoświadomości i determinacji. Aktorka przyznała też, że tylko ona wie, ile włożyła pracy w tę rolę. Prasa ocenia zaś, że jest ona jedną z najważniejszych w jej karierze.

Smutniak przyznała, że musiała pokonać "rodzinny opór", by zostać aktorką... (Fot. Getty Images)

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 14.08.2018
GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

Sport


Reklama