Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nie chcą już brzydkich pamiątek z Zakopanego

Nie chcą już brzydkich pamiątek z Zakopanego
W Zakopanem kupimy pamiątki różnej jakości. (Fot. Getty Images)
Muzeum Tatrzańskie ogłosiło konkurs na zaprojektowanie pamiątki z Zakopanego. Autorzy najlepszych projektów otrzymają nagrody pieniężne o łącznej wartości ponad 20 tys. zł, a sama pamiątka w przyszłości trafi do rąk turystów.
Reklama

Często oddalibyśmy wiele, by wrócić do miejsc, które odwiedziliśmy. Swoistym przedłużeniem uroczych wakacji jest ona. Pamiątka. Magiczny przedmiot, dzięki któremu wspomnienia ożywają. Gorzej, gdy zamiast cieszyć oko, razi miernością wykonania, nie ma krzty oryginalności. Niezręcznie go wtedy trzymać na półce czy podarować przyjacielowi.

"Szukamy pamiątki, czyli czegoś, co turysta będzie mógł zabrać z Zakopanego. Przedmiotu, który przywoła miłe wspomnienia z urlopu" - wskazała Katarzyna Para, wicedyrektor Muzeum Tatrzańskiego.

Muzeum zwraca się więc do projektantów, rzemieślników, artystów i miłośników Podhala oraz tatrzańskiej symboliki. To oni mają szansę stworzyć oficjalną, dobrze zaprojektowaną pamiątkę z Zakopanego. Nawiązującą do podhalańskiej tradycji, kultury, a także przyrody.

W górach kupimy nie tylko pamiątki, ale również lokalne przysmaki - zakładając, że sprzedawca jest uczciwy. (Fot. Getty Images)

"Dowolność zostawiamy projektantom. A pomysł zrodził się stąd, że my codziennie, przemierzając Krupówki, idąc do pracy, widzimy: Pikaczu, jednorożce, dinozaury z napisem Zakopane, pięknie zielone. Wydaje się więc, że warto byłoby wrócić do naszej tradycyjnej kultury, zakopiańskiej i spróbować poszukać czegoś inspirowanego tą kulturą" - dodaje Para.

Jak ma być ta pamiątka? "Ważny jest też materiał wykonania. Chcielibyśmy, żeby pojawiły się masowo pamiątki, które są wykonane u nas, w Polsce, przez naszych rękodzielników, z materiałów, które są tu dostępne: drewno, kamień" - dodaje wicedyrektor Muzeum Tatrzańskiego.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.09.2019
GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

Sport


Reklama