Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Nie bądź niewolnicą makijażu!

Nie bądź niewolnicą makijażu!
"Nigdy nie myślałam, że ten ciężki, kuriozalny makijaż – z przedłużaniem rzęs i konturowaniem – stanie się głównym nurtem". (Fot. Thinkstock)
Konturowanie, przedłużanie rzęs, makijaż permanentny - w epoce Instagrama wizualna perfekcja stała się priorytetem. Kobiety powinny uwolnić się od presji bycia idealną i zrozumieć, że nie muszą być niewolnicami makijażu - mówi legendarna makijażystka Linda Cantello.
Reklama

W dobie obsesyjnego dążenia do perfekcji rodem z Instagrama, makijaż stał się orężem w walce o bycie idealną. Za wszelką cenę starając się sprostać narzuconym przez popkulturę wzorcom dotyczącym wyglądu, przywdziewamy więc maskę doskonałości; porzucamy naturalność na rzecz wyidealizowanego wizerunku lansowanego w mediach społecznościowych.

Nie dziwi zatem wzrost popytu na usługi mające za zadanie upodobnić kobiety do olśniewających na każdej fotografii gwiazd Instagrama. Przedłużanie rzęs, makijaż permanentny, wypełnianie warg i policzków – wszystko to, co pomoże dopasować się do jedynego, zdaniem wielu, obowiązującego kanonu piękna święci dziś triumfy. Czy słusznie?

Ekspertka definiuje panującą obecnie erę piękna jako sztuczną i nieco... śmieszną. (Fot. Thinkstock)

Wybitna makijażystka uważana za twórczynię ikonicznego makijażu smokey eye, Linda Cantello, sceptycznie podchodzi do panujących obecnie trendów w makijażu. Artystka, która współpracowała m.in. z Gucci, Tomem Fordem oraz kultowymi fotografami, takimi jak Richard Avedon i Irving Penn, zauważa, że zapanowała niezdrowa obsesja na punkcie wizualnej perfekcji, przez którą zatracamy swoją indywidualność.

Ekspertka definiuje panującą obecnie erę piękna jako sztuczną i nieco... śmieszną. „Nigdy nie myślałam, że ten ciężki, kuriozalny makijaż – z przedłużaniem rzęs i konturowaniem – stanie się głównym nurtem. Dla mnie to był żart. Kobiety powinny uwolnić się od presji bycia idealną i nieskazitelną; zrozumieć, że nie muszą być niewolnicami makijażu. Instagramowa sztuczność, Photoshop, retusz – to jest całkowicie surrealistyczne podejście do makijażu, który owszem, ma za zadanie nas upiększyć, ale nie sprawi, że będziemy kimś innym” – tłumaczy Cantello.

Artystka dodaje, że jest wielką fanką makijażu, który w subtelny sposób podkreśla naturalne piękno. I radzi, byśmy traktowały swój wizerunek i dbanie o wygląd z nieco większym luzem. „Makijaż to wspaniałe narzędzie. Powinno być zabawą, nie rygorem. Nie musimy za każdym razem zastanawiać się, czy na pewno wykonujemy go we właściwy sposób. Dlatego zawsze mówię o nieprzestrzeganiu zasad i trendów. Rób swoje. Zastanów się, co ci odpowiada. Uzyskaj poradę eksperta, jeśli tego potrzebujesz, ale myśl przede wszystkim o tym, co ci się podoba i sprawia radość” – konstatuje Cantello.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 16.07.2019
GBP 4.721 złEUR 4.258 złUSD 3.787 złCHF 3.848 zł

Sport


Reklama