Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Najpiękniejsze kostiumy z La Scali na wystawie w Mediolanie

Najpiękniejsze kostiumy z La Scali na wystawie w Mediolanie
Teatr La Scala słynie nie tylko ze spektakularnych widowisk, ale również ze wspaniałych strojów. (Fot. Getty Images)
Najpiękniejsze i najsłynniejsze kostiumy ze spektakli operowych i baletowych wystawionych w ciągu prawie stu lat w teatrze La Scala można oglądać w Mediolanie. W Palazzo Reale zaprezentowano kreacje zaprojektowane przez Gianniego Versace i Karla Lagerfelda.
Reklama

W salach wystawowych pałacu położonego w pobliżu mediolańskiego teatru operowego można podziwiać 25 kostiumów, przygotowanych dla największych artystów, którzy występowali na jego scenie, między innymi dla Marii Callas, Renaty Tebaldi i Rudolfa Nuriejewa.

Ekspozycję odrestaurowanych strojów scenicznych zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół La Scali, które świętuje w ten sposób swoje 40-lecie.

Najstarszy zaprezentowany kostium uszyto dla odtwórczyni roli Izabeli w operze "Włoszka w Algierze" Gioacchino Rossiniego w 1933 roku.

Wśród kreacji znajduje się także ta według projektu reżysera Franco Zeffirellego, przygotowana w 1955 roku dla Marii Callas która zaśpiewała w operze "Turek we Włoszech" Rossiniego. Jest także strój z baletu "Dziadek do orzechów", w jakim występował Nuriejew w 1969 roku.

Kilka z wystawionych dzieł przeszło do historii kostiumów; między innymi suknia Marii Callas z opery "Lunatyczka" Vincenzo Belliniego w reżyserii Luchino Viscontiego. Zaprojektował ją zdobywca Oscara Piero Tosi.

Wstęp na wystawę jest wolny. Otwarta będzie do 28 stycznia.

W La Scali już prawie wyprzedano bilety na uroczyste otwarcie nowego sezonu 7 grudnia. W tym roku zainauguruje go opera "Andrea Chenier" Umberto Giordano pod dyrekcją dyrektora muzycznego teatru Riccardo Chailly. Największą gwiazdą wieczoru będzie sopranistka Anna Netrebko.

Poinformowano, że na galę zostało już tylko kilkanaście biletów w cenie 2100 euro. Cena biletów na premierę wzrosła o 20 proc.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 18.09.2018
GBP 4.837 złEUR 4.303 złUSD 3.682 złCHF 3.833 zł

Sport


Reklama