Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Mydło - kosmetyczny relikt wraca do łask?

Mydło - kosmetyczny relikt wraca do łask?
Naturalne mydła wracają do łask? (Fot. Getty Images)
W czasach tak ogromnej różnorodności produktów do pielęgnacji mydło, paradoksalnie, staje się najmniej oczywistym wyborem. Jednak w dobie dyskusji na temat ilości zużywanego plastiku, kostka mydła okazuje się być najbardziej eko.
Reklama

Zarówno w modzie jak i pielęgnacji czynnik "eko" ma coraz większe znaczenie. Nie chodzi już wyłącznie o składniki ekologiczne, ale również sprzyjający środowisku sposób konsumowania. I tak w modzie pojawia się coraz więcej kolekcji wykorzystujących tkaniny powstające z recyklingu, a w przemyśle kosmetycznym? Ekologiczne opakowania to jedno, konsumenci coraz częściej zastanawiają się jak mogą ograniczyć zużycie plastiku.

Tym sposobem, do łask zaczyna powracać... mydło. "Po raz pierwszy w tym stuleciu mydło zaczyna powracać do łask" - przyznał Tim Nancholas, wicedyrektor strategiczny firmy badawczej Kantar Worldpanel.

Choć mydło z powodzeniem służyło nam przez lata, z czasem zostało zepchnięte w kosmetyczną otchłań i okryło się złą sławą. W dobie kosmetyków dedykowanych różnym rodzajom i potrzebom skóry, okazało się ono nie tylko niewystarczające. Jego stosowanie często wiązało się również z nadmiernym wysuszeniem skóry. Co to oznacza, tyle samo, co stosowanie niewłaściwego żelu pod prysznic, który również może potęgować takie dolegliwości. Dziś, w dobie kosmetycznej różnorodności, nie jesteśmy skazani wyłącznie na szare mydło. Możemy wybierać takie, które będą odpowiadały naszym potrzebom.

"Ludzie spędzają dużo czasu i pieniędzy wybierając środki do pielęgnacji, potem jednak i tak wchodzą pod prysznic i używają czegokolwiek. Trądzik i dolegliwości skórne stają się coraz powszechniejszym problemem" - przyznaje na łamach "The Guardian" Jennifer Rock, specjalizująca się w zagadnieniach pielęgnacji skóry.

Ekspert podkreśla, że o pielęgnacji naszego ciała należy myśleć tak samo jak o pielęgnacji twarzy, zarówno pod względem doboru produktów, jak i sposobu ich używania. Najważniejszą wskazówką są etykiety. Zatem, dziś pielęgnacja może mieć również wartość dodaną, a szala między dbaniem o skórę, a byciem eko nie musi przechylać się tylko na jedną stronę.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 14.06.2019
GBP 4.777 złEUR 4.255 złUSD 3.773 złCHF 3.791 zł

Sport


Reklama