Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Modowe archiwum Lady Gagi na wystawie w Las Vegas

Modowe archiwum Lady Gagi na wystawie w Las Vegas
Fani oryginalnego stylu gwiazdy mogą tymczasem zajrzeć wprost do jej imponującej garderoby. (Fot. Getty Images)
Słynna sukienka z mięsa, wyszywane cekinami body od Versace czy okulary z papierosów - to tylko niewielka część wyjątkowej ekspozycji, którą można oglądać w Las Vegas w ramach wystawy poświęconej Lady Gadze.
Reklama

Jedna z najjaśniej świecących gwiazd muzyki rozrywkowej, a zarazem największa modowa skandalistka ostatnich dekad odkrywa przed fanami tajniki swojej imponującej garderoby. Słynąca z wyrazistego wizerunku i zamiłowania do kontrowersyjnych strojów Lady Gaga po raz pierwszy pozwala wielbicielom jej barwnego stylu przyjrzeć się z bliska ikonicznym strojom, w których wielokrotnie mieliśmy okazję podziwiać ją z oddali – występującą na światowych scenach czy kroczącą dumnie po czerwonych dywanach.

Lady Gaga, a właściwie Stefani Joanne Angelina Germanotta, odkąd rozpoczęła swoje niepodzielne rządy jako największa prowokatorka muzyki pop, nieustannie zwracała na siebie uwagę za sprawą oburzających, skandalicznych, a zarazem spektakularnych modowych wyborów. O jej przerysowanych, ocierających się nierzadko o kicz i wulgarność kreacjach portale plotkarskie informowały z właściwą sobie egzaltacją, podczas gdy modowe magazyny skrupulatnie analizowały niecodzienny styl artystki. Tak jest zresztą do dziś.

Mimo że na przestrzeni lat nazywana królową współczesnej muzyki pop wokalistka zdążyła zaprezentować światu niebotyczną ilość unikatowych kostiumów, jedną ze szczególnie zapadających w pamięć kreacji pozostaje bez wątpienia legendarna suknia z mięsa, którą gwiazda miała na sobie podczas gali MTV Video Music Awards w 2010 roku. Wykonana w całości z cienkich kawałków polędwicy wołowej kreacja Lady Gagi wzbudziła olbrzymie kontrowersje, przypieczętowując jej status niepokornej modowej skandalistki.

Słynna mięsna kreacja Lady Gagi. (Fot. Getty Images)

Choć między występami w oryginalnych kostiumach artystka niejednokrotnie pojawiała się na czerwonych dywanach w designerskich sukniach pochodzących z kolekcji uznanych domów mody, takich jak Versace czy Valentino, w ostatnim czasie jej styl ewoluował, a prezentowane na uroczystych galach stroje coraz częściej zachwycają iście hollywoodzkim glamourem. Dostrzec mogliśmy ową przemianę choćby przy okazji promocji filmu „Narodziny gwiazdy”, w którym artystka zagrała główną rolę. Zjawiskowe suknie od topowych projektantów, misterne fryzury i klasyczne makijaże – tym olśniewała na pokazach premierowych.

Fani oryginalnego stylu gwiazdy mogą tymczasem zajrzeć wprost do jej imponującej garderoby. Najbardziej charakterystyczne, a niekiedy zwyczajnie szalone stroje pochodzące z bogatej kolekcji ubrań i dodatków artystki od 30 maja można podziwiać na wyjątkowej wystawie w mini muzeum Haus of Gaga w Las Vegas. Wystawa prezentująca około 40 sztuk odzieży i akcesoriów, które nigdy nie opuściły osobistego archiwum Gagi, potrwa do 8 listopada. Prócz osławionej sukienki z mięsa w ekspozycji znalazły się także cekinowe body od Versace, które gwiazda miała na sobie podczas występu na Super Bowl w 2017 r. oraz okulary wykonane z papierosów, które pojawiły się w teledysku do utworu „Telephone”.

Wystawa jest okazją do przyjrzenia się porywającemu stylowi artystki, która w ciągu ostatniej dekady wytyczyła nowe granice między modą, muzyką i performancem. „Haus of Gaga to miejsce, w którym możesz doświadczyć różnych wcieleń Gagi. Chociaż w życiu najbardziej ceni podążanie naprzód, a nie spoglądanie wstecz, chciała podzielić się z fanami swoim dziedzictwem z ostatnich 10 lat” – mówi cytowany przez Billboard.com kurator wystawy Nicola Formichetti.

Zamiast uiszczać opłatę za wstęp, odwiedzający są zachęcani przez organizatorów przedsięwzięcia do pozostawienia darowizny, która trafi do fundacji Born This Way – organizacji non-profit założonej przez Gagę i jej matkę Cynthię Germanotta, wspierającej zdrowie psychiczne młodych ludzi i umożliwiającej im „stworzenie milszego i odważniejszego świata”. 

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 18.09.2019
GBP 4.895 złEUR 4.342 złUSD 3.932 złCHF 3.950 zł

Sport


Reklama