Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Modowa terapia... kolorem?

Modowa terapia... kolorem?
Kolor żółty Hart nazywa "jasnością, pewnością siebie i radością". (Fot. Getty Images)
'Zachęcam do spojrzenia na swoją garderobę przez nieco inny pryzmat. Gdy dowiemy się więcej o emocjonalnym wpływie, jaki mają różne kolory, możemy wybierać swoją garderobę w zależności od nastroju' - przyznaje terapeutka Constance Hart.
Reklama

W nadchodzących sezonach, częściej niż o fasonach i krojach, mówić będziemy o kolorach. Od neutralnych beżowych odcieni po neonowe jaskrawe kolory - to mocne, kolorystyczne akcenty grają pierwsze modowe skrzypce. Jak podkreśla na łamach "Vogue" terapeutka Constance Hart, kolory wyrażają nie tylko najnowsze trendy. Mogą okazać się również barometrem naszych emocji.

"Możesz wybierać swoją garderobę w zależności od tego, jak chcesz się czuć; twój strój może również odzwierciedlać samopoczucie. Ludzie robią to cały czas - nawet, jeśli nie są tego świadomi" - wyjaśnia.

Skąd ten nagły zwrot w stronę nasyconych barw? Jej zdaniem, wynika to z potrzeby znalezienia ogólnego, społecznego spokoju. W coraz bardziej zwariowanym świecie szukamy pewnych wentyli, nawet, jeśli skrywają się one za modnym w tym sezonie neonowym swetrem. Tym bardziej, że - jak podkreśla ekspert - kolory wpływają na nasz nastrój.

Możesz wybierać swoją garderobę w zależności od tego, jak chcesz się czuć. (Fot. Getty Images)

Jednym z mocnych kolorystycznych akcentów jest odcień magenty. Hart zauważa, że to niezwykle energetyczny kolor, który jest kolorem miłości. "Jest to rodzaj koloru jednoczącego, który pomaga zbliżać ludzi" - tłumaczy.

Zieleń to barwa "bogata emocjonalnie". Jak tłumaczy Hart, może okazać się wsparciem dla większej zdolności do adaptacji i zmian. Nawiązuje do harmonii, spokoju. "Zielony jest świetnym neutralizatorem dla skrajności" - wyjaśnia.

Z psychologicznego punktu widzenia bardzo ciekawym odcieniem jest błękit królewski. Terapeutka tłumaczy, że nie tylko ma właściwości uspokajające, ale pozwala również doświadczać wyższej świadomości. "Królewski błękit jest świetnym stymulatorem odwagi, pomaga wyrazić swoją głębszą mądrość. Dzięki dłuższej ekspozycji na ten kolor, możemy sięgnąć do głębszej świadomości i intuicyjnego umysłu. Ten odcień ma bardzo uspokajający wpływ na nasz układ nerwowy" - wyjaśnia.

Kolor żółty Hart nazywa "jasnością, pewnością siebie i radością", barwa ta stymuluje i oczyszcza. "Żółty pomaga rozwiać wątpliwości, rzuca światło na rzeczy, których nie jesteśmy pewni. Dla ciała jest to środek oczyszczający, a dla umysłu i emocji jest jak naciśnięcie przycisku resetowania. Możesz poczuć, jak prowadzi do zwiększonego poczucia pewności siebie i własnej wartości" - zauważa.

Co prawda kolor żółty jest trudniejszy do noszenia, jednak Hart zaleca próbę wprowadzenia go do swojej garderoby albo otoczenia. "Wprowadzenie tego koloru do naszego otoczenia może zwiększyć skuteczność oczyszczania umysłu" - dodaje.

Czerwony to kolor ludzi sukcesu. "To kolor ambicji, energii, odwagi i działania. Choć wszystkie wyraziste kolory dodają ludziom energii, czerwień jest w tej materii najsilniejsza. Bardziej niż inne kolory, dodaje odwagi i energii" - zapewnia terapeutka.

Hart zwraca również uwagę na niezwykle modny w ostatnim czasie kolor neonowej zieleni. Ponieważ jest on połączeniem odcieni żółtych i zielonych, łączy w sobie również cechy obu tych barw. Dodaje, że ten niezwykle odważny kolor przykuwa uwagę i jest również wyrazem chęci zwrócenia na siebie tej uwagi. Nazwanie go krzykliwym odcieniem nie jest przypadkowe.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.09.2019
GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

Sport


Reklama