Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Miranda Kerr poleca: Balet, sauna i warzywa

Miranda Kerr poleca: Balet, sauna i warzywa
Miranda Kerr inspiruje wiele kobiet na całym świecie. (Fot. Getty Images)
Miranda Kerr słynie z zamiłowania do naturalnych sposobów pielęgnacji swojej urody. Modelka chętnie oddaje się domowym zabiegom spa, wśród których znalazła się sauna dla twarzy, tzw. parówka.
Reklama

"Bardzo mocno koncentruję się na pielęgnacji skóry. Przynajmniej dwa razy w tygodniu korzystam z sauny" - wyjaśnia Miranda Kerr.

Raz w tygodniu, Miranda Kerr szczególną uwagę poświęca swojej twarzy, wykonując saunę tej części ciała. Rytuał zaczyna od dokładnego oczyszczenia twarzy i złuszczenia naskórka. Następnie czas na kąpiel parową skóry.

"Jest to niezwykle prosty i skuteczny sposób na pielęgnację skóry. Zieloną herbatę umieszczam w misce i zalewam ją wrzątkiem. Nachylam się nad miską z parującym naparem, nakrywam głowę dużym ręcznikiem i przez kilka minut poddaję skórę działaniu pary. Można powiedzieć, że jest to taka sauna dla skóry" - wyjaśnia Miranda Kerr.

Taka parówka wpływa na ogólną poprawę kondycji skóry i stanowi swoisty detoks, szczególnie jeśli nie mamy w nawyku dokładnego, codziennego oczyszczania twarzy. Dzięki takiej parowej kąpieli możemy szybko odblokować pory, usunąć toksyny i poprawić krążenie skóry. Należy jednak pamiętać o tym, aby takiego zabiegu nie wykonywać zbyt długo i zbyt często. Niewskazane jest wykonywanie jej u osób, które mają tendencję do pękających naczynek.

Modelka podkreśla jednak, że najlepszym kosmetykiem jest codzienna dieta. "Każdy dzień zaczynam od ciepłej wody z cytryną. Codziennie jem dużo warzyw takich jak jarmuż, szpinak, kapusta. Chętnie sięgam również po wyroby od lokalnych farmerów np. kremowy ser kozi" - zdradza Kerr.

Oczywiście nieodłącznym elementem jej stylu życia są również ćwiczenia. Poza jogą i pilatesem modelka poleca wszystkim trening baletowy opracowany przez primabalerinę Mary Helen Bowers.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 19.04.2019
GBP 4.948 złEUR 4.280 złUSD 3.805 złCHF 3.756 zł

Sport


Reklama