Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Mick Jagger na koncercie w Warszawie: Jestem za stary, by być sędzią

Mick Jagger na koncercie w Warszawie: Jestem za stary, by być sędzią
Mick Jagger odpowiedział na apel Lecha Wałęsy... (Fot. Getty Images)
Polska, co za piękny kraj, jestem za stary by być sędzią, ale jestem dość młody, by śpiewać - powiedział podczas niedzielnego koncertu w Warszawie do swych fanów lider zespołu The Rolling Stones Mick Jagger.
Reklama

Koncert The Rolling Stones odbywa się w na PGE Narodowym w ramach europejskiego tournee "Stones – No Filter".

Wczoraj wieczorem pojawiło się w internecie nagranie, na którym słychać jak Mick Jagger pozdrawia swoich fanów. "Jak się macie, Warszawo?" - pyta po angielsku. Następnie w języku polskim dodaje: "Polska, co za piękny kraj, jestem za stary by być sędzią, ale jestem dość młody, by śpiewać".

Kilka dni temu były prezydent Lech Wałęsa wystosował do The Rolling Stones list, w którym poprosił członków zespołu o wsparcie w obronie niezależności sądów. "Wiele osób w Polsce broni wolności, ale potrzebuje wsparcia. Jeśli możecie powiedzieć, lub zrobić cokolwiek, będąc w Polsce, będzie to dla nich naprawdę dużo znaczyć" - zwrócił się z apelem do "Stonesów" Lech Wałęsa.

Zgodnie z ustawą o Sądzie Najwyższym, która weszła w życie 3 kwietnia, w dniu następującym po upływie trzech miesięcy od tego terminu w stan spoczynku przechodzą z mocy prawa sędziowie SN, którzy ukończyli 65. rok życia. W związku z tym sędziowie ci od 4 lipca według ustawy przestają pełnić swe funkcje. Mogą oni dalej orzekać, jeśli w ciągu miesiąca od wejścia w życie nowej ustawy złożyli stosowne oświadczenie i przedstawili odpowiednie zaświadczenia lekarskie, a prezydent wyrazi zgodę na dalsze zajmowanie stanowiska sędziego SN.

Tymczasem I Prezes SN Małgorzata Gersdorf - która ukończyła 65 lat - nie złożyła takiego oświadczenia. Oświadczyła, że "stanowisko prezesa SN, niezależnie od tego kto by nim był, ma kadencyjność określoną w konstytucji" i kadencyjność ta "nie podlega dyskusjom i zmianom ustawowym".

Niedzielny koncert jest czwartym występem Stonesów w Polsce. Ostatni raz zespół zagrał w naszym kraju w 2007 r. Wcześniej wystąpił w 1998 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie oraz w 1967 r. na dwóch koncertach w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

 

Komentarze


  • PabloWhodini
    9 lipca 2018, 10:33

    Ktos w koncu robi porzadek I o co ten lament? Mieszanie zespolow rockowych do polityki wewnetrznej panstwa. Kim jest cpun Mick Jagger aby wopowiadac opinie o sprawach wewnetrznych Polski?

  • Rado
    9 lipca 2018, 18:48

    Polska to stan umyslu, nic nie zostalo z demokratycznego kraju jaki byl jeszcze kilka lat temu.

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.02.2019
GBP 4.979 złEUR 4.339 złUSD 3.824 złCHF 3.822 zł

Sport


Reklama