Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Mercedes-Benz i BMW planują testy samochodów na abonament

Mercedes-Benz i BMW planują testy samochodów na abonament
BMW jest jedną z firm, która stawia na rozwój nietypowej platformy sprzedaży. (Fot. Getty Images)
Firmy motoryzacyjne Mercedes-Benz i BMW przymierzają się do zrealizowania w USA pilotażowych programów usługi udostępniania pojazdów w zamian za miesięczną opłatę. Testy miałyby rozpocząć się jeszcze w tym roku.
Reklama

Plany wdrożenia w USA pilotażowych programów wynajmu samochodów w oparciu o subskrypcję potwierdzili na targach w Detroit prezes północnoamerykańskiego oddziału BMW Bernhard Kuhnt i menedżer sprzedaży Mercedesa Britta Seeger. W ramach miesięcznego abonamentu obejmującego ubezpieczenie, koszty konserwacji oraz dostawy i odbioru, klienci mogliby korzystać z wybranego pojazdu. Zazwyczaj usługi tego typu pozwalają również na zamienne korzystanie z różnych samochodów w ofercie.

Testy programu miałyby pozwolić na określenie potencjalnych długoterminowych korzyści z wprowadzenia usługi opartej na subskrypcji na różnych rynkach i na rozpoznanie możliwych problemów. Mercedes-Benz nie określił jeszcze, w jakiej części USA odbywałyby się testy. BMW jest jeszcze na etapie wstępnej ewaluacji finansowej subskrypcji na pojazdy przed jej próbnym wdrożeniem.

Koncern Mercedes-Benz już teraz prowadzi pilotażowe programy udostępniania pojazdów w zamian za subskrypcję w kilku innych krajach: we Włoszech prowadzone są testy abonamentu na Smarty, a w Niemczech - na Mercedesy. Testy rozwiązania prowadzą również Cadillac, Lincoln i należące do Volkswagena Porsche oraz Volvo.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 17.08.2018
GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

Sport


Reklama