Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Madonna znalazła mieszkanie w Lizbonie

Madonna znalazła mieszkanie w Lizbonie
W listopadzie celebrytka otrzymała specjalną portugalską wizę. (Fot. Getty Images)
Amerykańska piosenkarka po kilku miesiącach poszukiwań znalazła miejsce, w którym na stałe zamieszka w Lizbonie. Celebrytka zdecydowała się na Palacio Ramalhete przy ulicy Janelas Verdes.
Reklama

Pałac, w którym zamieszka artystka należy do hotelowej firmy Atmosphere Hospitality Group, i dotychczas był wynajmowany turystom odwiedzającym stolicę Portugalii. Przeprowadzkę do wybudowanego w XVII w. obiektu piosenkarka rozpocznie w styczniu.

Nowa rezydencja Madonny to solidny budynek, który przetrwał w 1755 r. potężne trzęsienie ziemi, jakie nawiedziło Portugalię. Międzynarodowe pismo Conde Nast Traveler uznało go najlepszym hotelem Lizbony, zaś dziennik The Times określił jako piąty "najbardziej seksowny hotel Europy".

Zdaniem lizbońskiego eksperta ds. nieruchomości Miguela Fonsecy, wiadomość o nabyciu przez Madonnę domu w stolicy Portugalii powinna zwrócić uwagę wielu turystów na to miasto.

"Jednocześnie należy też się spodziewać wzrostu zainteresowania zagranicznych nabywców nieruchomościami w pobliżu miejsca, które upatrzyła sobie piosenkarka. Ze zrozumiałych powodów wzrośnie prestiż tej części stolicy" - zauważył Fonseca.

W listopadzie, po kilku tygodniach starań amerykańska celebrytka otrzymała specjalną portugalską wizę, kończąc swoją batalię z miejscową biurokracją. Pomogła jej w tym minister spraw wewnętrznych Constanca Sousa, która przyjęła artystkę w swoim gabinecie poza kolejnością.

Specjalna wiza miała zostać wydana artystce z puli przewidzianej w prawie Portugalii dla osób, które poprzez swoją działalność przyczyniają się do promocji tego iberyjskiego kraju.

Madonna w ostatnim czasie krytykowała portugalskich urzędników na swoim koncie na Instagramie. Pisała m.in., że musiała w jednej z instytucji dowieść, iż "rzeczywiście ona to ona". Skarżyła się też, iż ma problemy z wypełnianiem portugalskich dokumentów, a język portugalski wcale nie należy do najłatwiejszych.

Dotychczas Madonna mieszkała w lizbońskim hotelu Pestana Palace. Za wynajmowany tam apartament płaciła około 2 700 euro miesięcznie

Komentarze


  • Majster bez wąsa
    10 grudnia 2017, 15:58

    chyba jej się znudził angielski grzyb

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.09.2018
GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

Sport


Reklama