Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Madonna nakręci film o tancerce z Sierra Leone

Madonna nakręci film o tancerce z Sierra Leone
Madonna jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa - teraz chce nakręcić kolejny film. (Fot. Getty Images)
Amerykańska piosenkarka Madonna zamierza nakręcić film fabularny inspirowany historią Michaeli Deprince, sieroty wojennej z Sierra Leone, która została znaną tancerką baletową. Informację tę ogłosiło studio MGM, które wyprodukuje film.
Reklama

Film zatytułowany "Taking Flight", nakręcony według autobiograficznej książki wydanej w 2014 roku, będzie trzecim filmem fabularnym Madonny po obrazach "Mądrość i seks" (2008) i "W.E." (2011).

Osierocona, opuszczona przez wuja, dotknięta bielactwem, chorobą powodującą odbarwienie skóry, Michaela Deprince wychowywała się w sierocińcu w Sierra Leone. Gdy sierociniec zbombardowano, dziewczynka znalazła się w obozie dla uchodźców. W wieku czterech lat została zaadoptowana przez amerykańską parę. Została profesjonalną tancerką, trafiając do Joburg Ballet, grupy baletowej w Johannesburgu (RPA), zanim dołączyła do holenderskiego baletu narodowego, gdzie jest obecnie pierwszą tancerką, informuje AFP.

"Historia Michaeli powiedziała mi wiele zarówno jako o artystce, jak i o aktywistce, która rozumie, czym są przeciwności" - wyjaśniła Madonna.

"Mamy niepowtarzalną okazję, aby zwrócić uwagę na Sierra Leone i pozwolić Michaeli być głosem wszystkich sierot, z którymi dorastała" - zauważyła 59-letnia piosenkarka i dodała: "Jestem zaszczycona, mogąc ożywić jej historię".

Michaela była już bohaterką filmu dokumentalnego "Konkurs tańca" Bess Kargman z 2012 roku.

Adaptacji książki "Taking Flight" dokonała Camilla Blackett, scenarzystka, która pracowała przy kilku serialach telewizyjnych, w tym "Welcome to the Huang". Madonna wyreżyserowała do tej pory jeden dokument "I Am Because We Are" o sierotach z Malawi, skąd adoptowała czworo dzieci.

Swój trzynasty album "Rebel Heart" Madonna wydała w 2015 roku. Do tej pory artystka sprzedała ponad 300 milionów płyt na całym świecie.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 14.08.2018
GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

Sport


Reklama