Menu

Madonna jako "Madame X"

Madonna jako "Madame X"
Madonna podczas szeroko komentowanego występu na tegorocznej Eurowizji. (Fot. Getty Images)
Jest nazywana Królową popu, jej nagrania sprzedały się w liczbie ponad 335 milionów egzemplarzy. Ma na koncie niemal 300 nagród, w tym siedem Grammy i dwadzieścia MTV. Wczoraj Madonna zaprezentowała swój najnowszy album Madame X.
Reklama

"Madame X" to czternasty studyjny album Madonny. Na krążku wokalistka śpiewa po portugalsku, hiszpańsku oraz angielsku. Pierwszy singiel promujący płytę "Medellín" ukazał się 17 kwietnia.

Tytułowa "Madame X" - agentka służb specjalnych, wcielająca się w role matki, nauczycielki, żony, gospodyni domowej, tancerki, piosenkarki - to, jak wyjaśniała Madonna jej "alter ego". Stąd teksty na płycie zawierają osobiste wątki z życia gwiazdy.

Płyta powstała we współpracy z Mirwaisem, jak również Mikiem Deanem i Diplo.

Nagrania do "Madame X" trwały 18 miesięcy i odbywały się w Portugalii, Londynie, Nowym Jorku i Los Angeles.

W utworze "Crave" Madonnę wspiera Swae Lee, amerykański raper, który sławę zdobył, jako współwykonawca kawałka "Sunflower" dla filmu "Spider-Man: into Spider-Verse". Wideo do utworu obejrzało w sieci ponad 552 mln fanów.

Podczas trwającej od początku lat 80. kariery Madonna wylansowała takie przeboje, jak "Papa Don't Preach", "Like A Prayer", "Vogue", "Music", "Like A Virgin", "Hung Up" czy "4 Minutes".

Gwiazda debiutowała w Nowym Jorku, jako tancerka, a w 1982 roku rozpoczęła karierę, jako solowa piosenkarka, wydając w 1983 roku swój pierwszy album, zatytułowany "Madonna".

Szybko zdobyła międzynarodową popularność, stając się jedną z największych gwiazd na rynku muzycznym. Jej albumy sprzedawały się w wielomilionowych nakładach, zaś single stawały się przebojami na całym świecie. Zaprezentowała nowatorskie podejście do teledysku i koncertu, zwracając uwagę na ich widowiskowość i teatralność.

Od początku kariery Madonna jest również aktorką filmową i teatralną. Mimo zdobycia Złotego Globu jej kreacje przeważnie spotykały się z krytyką, a sama artystka zdobyła rekordową liczbę dziewięciu Złotych Malin, tzw. anty-Oscarów.

W 2002 roku piosenkarka porzuciła aktorstwo, w późniejszych latach debiutując w innych profesjach związanych z filmem, jak reżyseria, produkcja czy pisanie scenariuszy. Począwszy od 2003 Madonna wydała kilkanaście książek dla dzieci, jest też autorką wydawnictwa "Sex" z 1992 roku.

Komentarze
Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.11.2019
GBP 5.008 złEUR 4.292 złUSD 3.879 złCHF 3.913 zł

Sport


Reklama