Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

List od Elżbiety II w... muzeum trufli

List od Elżbiety II w... muzeum trufli
Jedną z fanek trufli jest brytyjska królowa. (Fot. Getty Images)
Pierwsze muzeum trufli zostało otwarte w mieście Alba w Piemoncie na północy Włoch, skąd pochodzi ich słynna, ceniona przez koneserów odmiana. W zbiorach są listy od królowej Elżbiety II i b. prezydenta USA Dwighta Eisenhowera z podziękowaniami za przysmak.
Reklama

Tę wyjątkową prywatną placówkę w krainie Langhe, którą rozsławiły trufle nazywane "diamentami z Alby", otworzyła tamtejsza rodzinna firma Ponzio.

Przypomina się, że w latach 50. i 60. rodzina ta, zajmująca się sprzedażą trufli, wysyłała ich wyśmienite okazy do znanych osobistości na świecie. Dzięki temu ich odbiorcy rozsławili białą truflę z Alby, jedną z najdroższych na świecie.

W muzeum znajdują się liczne listy z wyrazami wdzięczności od obdarowanych, otrzymane nagrody i dyplomy - powiedział jego założyciel Roberto Ponzio.

Można tam też zapoznać się z aktualną problematyką, związaną ze zbiorem i handlem truflami, przede wszystkim zdobyć cenną wiedzę na temat ich certyfikatów, potwierdzających dokładne pochodzenie.

Największe, ważące niekiedy ponad kilogram, okazy białej trufli z Alby uzyskują na internetowych międzynarodowych aukcjach zawrotne ceny, sięgające nawet kilkuset tysięcy euro.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 24.06.2019
GBP 4.756 złEUR 4.254 złUSD 3.736 złCHF 3.826 zł

Sport


Reklama