Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Lionel Richie miał zostać... księdzem

Lionel Richie miał zostać... księdzem
Richie jest z wykształcenia... ekonomistą. (Fot. Getty Images)
Niewiele brakowało, żeby Lionel Richie został księdzem Kościoła Episkopalnego. Co odwiodło go od tego pomysłu? Entuzjastyczne piski dziewczyn, które usłyszał na pierwszym koncercie swojego zespołu.
Reklama

Richie jest z wykształcenia ekonomistą. Studia licencjackie na tym kierunku ukończył na Tuskegee University w swoim rodzinnym mieście w stanie Alabama. Naukę łączył z grą w tenisa, pobierał nawet stypendium sportowe. Udzielał się też w zespole The Commodores. Poważnie rozważał pójście na teologię, by zostać księdzem w Kościele Episkopalnym.

W rozmowie z magazynem "People" wyznał, co przekonało go, że kapłaństwo nie jest jego przeznaczeniem. "Podczas pierwszego koncertu The Commodores usłyszałem piszczące dziewczyny. Do tej pory nigdy żadna dziewczyna nie zachowywała się tak z mojego powodu. Grałem w drużynie tenisowej i nie zetknąłem się z czymś takim na korcie. Wtedy sobie pomyślałem, że jednak nie jestem materiałem na księdza" – zwierzył się piosenkarz.

Richie szybko przeszedł na karierę solową. Przebojami "Hello", "All Night Long" i "Say You, Say Me" zapisał się w muzycznej historii lat 80. A gdy chodzi o charytatywną piosenkę "We Are The World", którą skomponował z Michaelem Jacksonem, muzyk dostał od episkopatu list, w którym napisano: "Gratulujemy, twoje duszpasterstwo idzie ci całkiem nieźle".

Gwiazdor był dwukrotnie żonaty. Najpierw związał się ze szkolną miłością, Brendą Harvey. Wspólnie adoptowali córkę Nicole. Ze swoją drugą żoną Diane Alexander mają syna Milesa i córkę Sofię. Ten związek również zakończył się rozwodem. Od ponad pięciu lat jego partnerką jest modelka, projektantka mody i blogerka, Lisa Parigi. To prawdziwa obywatelka świata, wychowana w Szwajcarii, o korzeniach szwajcarskich, karaibskich i chińskich.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.08.2019
GBP 4.765 złEUR 4.366 złUSD 3.941 złCHF 4.023 zł

Sport


Reklama