Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Lil Miquela - sfabrykowana gwiazda Instagrama

Lil Miquela - sfabrykowana gwiazda Instagrama
Nie jest prawdziwa, ale ma wielu fanów... (Fot. Instagram)
Miquela Sousa, znana jako Lil Miquela, jest nową królową Instagrama, z liczbą obserwatorów sięgającą 1,5 miliona. Ma egzotyczną urodę, oryginalny styl ubierania się. Jest jednak wyłącznie komputerową kreacją stworzoną przez start-up z Los Angeles.
Reklama

Firma Brud postawiła sobie za cel stworzenie generowanych komputerowo postaci, które będą połączeniem Kardashianów i superbohaterów Marvela, bez problemów, jakie nastręczają ludzie. Ich flagową kreacją jest lansowana na Instagramie od 2016 r. Lil Miquala.

Wygląda jak żywa. Jej zdjęcia są starannie skomponowane. Ta „it girl” spotyka się z przyjaciółmi, odpoczywa, ćwiczy, pozuje w ekskluzywnych restauracjach, współpracuje z markami modowymi. Niedawno wzięła udział w międzynarodowej kampanii reklamowej butów Ugg. Jak szacują eksperci, od influencer marketingu, jako człowiek dysponujący 1,5 mln śledzących, mogłaby żądać 12-25 tys. dolarów za post promujący produkt.

Czy sfabrykowane gwiazdy, takie jak Lil Miquela, przełamią opinię, jaka dominuje wśród reklamodawców, że odbiorcy mediów społecznościowych szukają przede wszystkim autentyzmu?

Japończycy poszli jeszcze dalej niż Amerykanie ze start-upu Brud. Od 11 lat mają wirtualną piosenkarkę Hatsune Miku, która zachwyca swoim głosem dzięki użyciu zaawansowanego syntezatora śpiewu. Najpierw pojawiła się na scenie jako postać na telebimie, teraz występuje jako pełnowymiarowy, realistyczny hologram. Co ciekawe, w 2014 roku Hatsune była supportem na koncertach Lady Gagi. 

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 19.07.2019
GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

Sport


Reklama