Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Królewski zamek w środku wsi

Królewski zamek w środku wsi
Portugalskie Viseu, w pobliżu którego znajduje się wioska z budowanym zamkiem... (Fot. Thinkstock)
Mieszkaniec portugalskiej wioski Sernancelhe, koło miasta Viseu, spełnił marzenie swojego życia, jakim była budowa własnego zamku. Obiekt, przypominający budowle wznoszone przez monarchów, powstawał przez 30 lat.
Reklama

Pan Adrian, który jest twórcą zamku, nie chce chwalić się przed mediami swoim osiągnięciem i unika dziennikarzy. Na pytanie, dlaczego wybudował w środku wsi zamek godny portugalskich królów, rzuca, że “budowla jest spełnieniem jego marzeń”.

Zwyczajny mieszkaniec wsi z niezwyczajnymi ambicjami wyznał przyjaciołom, że na całość inwestycji wydał około 400 tys. euro. Zarówno jego znajomi, jak i mieszkańcy regionu podziwiają zapał pasjonata.

Jak przyznał lokalny burmistrz Francisco Santos, zamek wykonany przez mieszkańca jego gminy jest przykładem na to, jak z uporem można spełniać swoje marzenia. "To nie jest zwyczajny budynek, ale praca, w którą pan Adrian włożył trzydzieści lat swojego życia. Pamiętam jak w okresie tym jeździł w pobliskie góry szukać kamieni do budowy zamku. Ostatecznie dopiął swego i spędził swoje marzenie" - stwierdził Santos.

Pochodzący z północnej Portugalii ekspert ds. nieruchomości Miguel Monteiro ocenił, że przypominający królewski zamek obiekt z Sernancelhe może stać się kiedyś przynętą na turystów. Szczególnie, że region pozbawiony jest wielu ciekawych budowli.

Sam właściciel zamku na razie nie spieszy się z wpuszczaniem na swój obiekt tłumów i ciekawskich. Przyznał, że w jednej z części oryginalnej budowli odbywały się już w przeszłości uroczyste przyjęcia, a także działał bar.

"Na razie sytuacja finansowa tego projektu nie jest najlepsza. Zamek czeka na lepsze czasy" - wyznał pan Adrian.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 17.08.2018
GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

Sport


Reklama