Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Krem do opalania: Reguła łyżeczki do herbaty

Krem do opalania: Reguła łyżeczki do herbaty
Należy pamiętać o właściwej aplikacji kremu do opalania. (Fot. Thinkstock)
Dozując preparat przeciwsłoneczny, podeprzyj się regułą łyżeczki do herbaty. Przede wszystkim dla zdrowia, ale też po to, by nie zużyć całej tubki kremu z filtrem podczas pierwszego dnia na plaży.
Reklama

"Odpowiednia dawka kremu dla osoby dorosłej to około 35 ml. Dla łatwiejszego zobrazowania tego, jaka ilość kremu powinna być zastosowana na daną powierzchnię ciała, możemy użyć reguły łyżeczki do herbaty: po pół łyżeczki na głowę, szyję, prawą kończynę górną, lewą kończynę górną; po jednej łyżeczce na plecy, brzuch i klatkę piersiową, prawą kończynę dolną, lewą kończynę dolną. Ponadto, warto pamiętać o posmarowaniu uszu i ust, ponieważ są to okolice często przez nas pomijane" - przekazała dermatolog Anna Wasilewska-Byra.

"Zaleca się, aby filtry słoneczne stosowane u dorosłych miały faktor, co najmniej 15-30, zaś u dzieci minimum 30-50. Jeżeli planujemy spędzanie czasu w wodzie, warto kupić odpowiednio oznaczony filtr. Kosmetyk wodoodporny to taki, który zachowuje swoją aktywność przez 40 minut przebywania w wodzie, a kosmetyk extra wodoodporny przez 80 minut" - doradziła ekspertka.

Należy pamiętać, że aby krem z filtrem osiągnął poszczególny wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej, powinniśmy zastosować go na 30 minut przed wyjściem z domu.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.02.2019
GBP 4.979 złEUR 4.339 złUSD 3.824 złCHF 3.822 zł

Sport


Reklama