Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kotka Lagerfelda i kolekcja ubrań

Kotka Lagerfelda i kolekcja ubrań
Kotka Choupette odziedziczyła w spadku całkiem pokaźną fortunę. (Fot. Instagram/choupettesdiary)
Zespół stojący za blogiem The Diary of Choupette, nazwanym na cześć kota, który zainspirował Karla Lagerfelda, wprowadza na rynek linię ubrań i akcesoriów mających po raz ostatni uhonorować wielkiego projektanta, który zmarł 19 lutego.
Reklama

Karl Lagerfeld rozpieszczał swoja ukochaną kotkę, która posiadała galanterię od Goyarda, torby Vuitton i luksusowe posiłki. Teraz kot projektanta będzie miał gospodynię, imieniem Francoise, która będzie się opiekować zwierzęciem, w pięknym domu, ponieważ prawo francuskie nie pozwala na zapisanie fortuny zwierzęciu.

W momencie śmierci twórcy, na "swoim” koncie na Instagramie (nieoficjalnym), Choupette "opublikowała" zdjęcie w żałobnej woalce. Cisza trwała aż do zeszłego tygodnia, kiedy kotka i ostatnia towarzyszka Karla Lagerfelda złożyła ostateczny hołd swojemu mistrzowi.

Dziennik Choupette i blog ma ponad 303 tys. abonentów. Teraz uruchomił kolekcję o nazwie RIP Daddy. Na koszulkach, bluzach, etui na telefon, kubkach i zeszytach sprzedawanych w sklepie internetowym bloga znajdujemy rysunek Choupette w żałobie. Obwieszczeniu linii towarzyszy objaśnienie: "Postawiłam na najlepszą drogę, do przodu”.

Na koncie instagramowym @choupettesdiary można przeczytać: "Po niedawnej stracie taty byłam w żałobie. W tym bolesnym czasie zalałeś moje prywatne wiadomości miłością i wsparciem. Kiedy czytałam każdą wiadomość, zainspirowało mnie to do kontynuowania kolekcji pamiątkowej #RIPDaddy".

Faktycznie jest to inicjatywa nie kotki, ale Ashley Tschudin, założycielki i redaktorki bloga od 2012 roku. Strona, w żaden sposób niezwiązana z markami Chanel czy Karl Lagerfeld (która potwierdziła to redakcji "La Figaro" mailem), postanowiła przekazać dużą część zysków na pomoc mniej zepsutym zwierzętom niż Choupette, która jest milionerką.

Wydając 28 euro na koszulkę zaprojektowaną przez ilustratorkę Monikę Smiley, mamy pewność, że kwota zostanie przekazana na rzecz Helen Woodward Animal Center, stowarzyszenia zajmującego się zwierzętami porzuconymi lub wykorzystywanymi. Kotka Choupette, podniesiona do rangi ikony popkultury przez swojego "ojca", Karla, teraz ma szansę uczynić coś dla współbraci. 

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 18.06.2019
GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

Sport


Reklama