Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kosmetyki do włosów masz w zasięgu ręki!

Kosmetyki do włosów masz w zasięgu ręki!
Mycie włosów żółtkiem może wzmocnić nasze włosy. (Fot. Thinkstock)
Zimą, gdy włosy chowamy pod czapką, nie wyglądają one na zdrowe i zadbane. Łatwo elektryzują się, są bez połysku, bywa, że częściej wypadają. Możemy je wzmocnić domowymi metodami.
Reklama

Zrezygnujmy choć na chwilę z chemicznych, kupionych w drogerii odżywek i sporządźmy odżywki do włosów, jakimi posługiwały się nasze babcie. Nie zapomnijmy też o pielęgnacyjnych właściwościach ziół, takich jak pokrzywa, skrzyp, rumianek.

Przynajmniej raz na dwa tygodnie wykorzystajmy odżywcze właściwości domowej odżywki. Przygotujemy ją z jednego żółtka, 2-3 łyżek oleju rycynowego i soku wyciśniętego z połówki cytryny. Wszystkie te składniki mieszamy na gładką emulsję, nakładamy na umyte włosy. Nakładamy na głowę jednorazowy czepek foliowy, owijamy jeszcze głowę grubym ręcznikiem i trzymamy taki kompres na włosach 1-2 godziny. Spłukujemy ciepłą wodą. Włosy odzyskają blask, będą odżywione i nabiorą świeżego wyglądu.

Włosy, które zbytnio wypadają, wzmocni czarna rzepa. Obraną rzepę trzemy na tarce o drobnych oczkach, po czym wyciskamy z niej sok przez gazę lub bawełnianą szmatkę. Sok wcieramy w skórę głowy. Okręcamy ciepłym ręcznikiem i trzymamy go na głowie ok. godziny. Myjemy jak zwykle.

Jeśli starczy nam wytrwałości, zrezygnujmy na jakiś czas (np. na miesiąc) z gotowych szamponów. Zamiast szamponu użyjmy żółtka. Żółtko podczas mycia nim włosów nawet się trochę pieni. Pamiętajmy jednak o dokładnym spłukaniu. Ostatnie płukanie niech będzie z mieszanki ziół, takich jak pokrzywa, skrzyp, a do jasnych włosów - z rumiankiem lub rumiankiem rzymskim. Włosy odzyskają blask i wigor, będą nawet bardziej gęste i puszyste.

Nasze babcie używały do mycia włosów najchętniej deszczówki, która była po prostu wodą miękką. Dziś deszczówka nie jest zbyt czysta, ale możemy się ratować, myjąc włosy wyłącznie przegotowaną i przestudzoną wodą.

Komentarze


  • Pikadelka
    11 marca, 09:57

    Tak to prawda ale po jajku wlosy smierdza jajkiem. Kuracja Nie nadaje sie do codzienniego stosowania bo trzeba byc w pracy. Raczej w weekend bo. Zapach jest nieprzyjemny kiedy naokolo czuc jajami. Wyprobowane

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.09.2018
GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

Sport


Reklama