Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Koniec ery brzydkich butów?

Koniec ery brzydkich butów?
Trend "ugly shoes" odchodzi w zapomnienie. (Fot. Getty Images)
Ugly shoes - choć były ucieleśnieniem kiczu, podbiły serca miłośników mody, udowadniając, że brzydota nie musi być na zawsze skazana na modową niełaskę. Znawcy mody zapowiadają, że terror kiczu mija, ustępując miejsca wygodzie.
Reklama

Po miłościwie panującym w modzie słowie kicz, kolejnym synonimem tego, co modne będzie komfort i wygoda, w pewnym duchu prostoty i minimalizmu. Co nie oznacza, że wraz z odejściem brzydkich butów do lamusa odchodzą również buty sportowe.

Nic bardziej mylnego - w ubiegłym roku globalna sprzedaż butów na obcasie spadła o 12 proc., podczas gdy sprzedaż butów damskich wzrosła o 37 proc.

Nikogo zatem nie dziwi popularność jednolitych, niemal ascetycznych, wełnianych butów produkowanych przez Allbirds. Podbiły one serca takich gwiazd jak Leonardo DiCaprio, Mila Kunis czy Emma Watson.

Jak tłumaczy Tim Brown, współzałożyciel marki, wykorzystali oni pewien minimalizm pojawiający się w modzie, ale wciąż mało widoczny w segmencie obuwniczym. "To taka odpowiednia ilość niczego" - żartuje Brown.

To może wskazywać pewien kierunek modowy, który mocniej niż do trendów, nawiązuje do stylu życia. W czasach, w których nadmiar powoli ustępuje na rzecz minimalizmu, gdzie przez wszystkie języki odmieniamy wygodę, przytulność i prostotę, po sezonie rozbuchanego kiczu, przychodzi czas wyciszenia.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.07.2019
GBP 4.722 złEUR 4.249 złUSD 3.800 złCHF 3.859 zł

Sport


Reklama