Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Komediowy spektakl "Dziwna para" w Londynie

Komediowy spektakl "Dziwna para" w Londynie
Nietypowa para, czyli Barciś i Żak w spektaklu komediowym "Dziwna para". (Fot. Materiały prasowe)
Legendarny hit Broadway'u, którego autorem jest jedyny żyjący pisarz, mający na Broadway'u teatr swego imienia.
Reklama

Neil Simon jest także najczęściej grywanym komediopisarzem amerykańskim na świecie, przy czym niemal wszystkie jego sztuki zostały przeniesione na ekran również w kinie cieszą się zawrotnym powodzeniem.

Nie inaczej było z filmową wersją „Dziwnej pary”, w której wystąpili Jack Lemmon i Walter Mathau. W londyńskim The Logan Hall wystąpi wspaniały duet komediowy: Artur Barciś i Cezary Żak, którzy wydają się tak różni, jak różni są bohaterowie „Dziwnej pary”.

A są to kochający uroki życia dziennikarz sportowy, racjonalista i niepoprawny bałaganiarz oraz jego przeciwieństwo, domator, pedant, hipochondryk i histeryk Feliks, którzy spotykają się na cotygodniowych partiach pokera. Kiedy małżeństwo Feliksa również się rozpada, Oskar w trosce o jego los proponuje mu, żeby się do niego wprowadził.

To, co z tego wynika, zderzenie dwóch krańcowo odmiennych charakterów, jest tak zabawne, dowcipne i ciepłe, że skłoniło Dudka Dziewońskiego jednego z naszych najznakomitszych artystów kabaretowych i znawcę lekkiego repertuaru do stwierdzenia: „Neil Simon wie o komedii wszystko!” Dobrej zabawy!

Obsada: Artur Barciś, Cezary Żak, Violetta Arlak, Piotr Skarga, Witold Wieliński, Wojciech Wysocki, Katarzyna Żak.

Szczegóły na temat spektaklu w naszym dziale WYDARZENIA.

B jak Barciś

Człowiek z żelaza, Galerianki, Sztuka kochania czy Życie za życie. Maksymilian Kolbe, to tylko niektóre z liczącej kilkadziesiąt pozycji filmografii aktora, którego zawodowa droga zaczęła się już po studiach.

Bo Artur Barciś ukończył PWSFTviT w Łodzi w 1979, by w tym samym roku zostać aktorem Teatru na Targówku, trzy lata później Teatru Ateneum i w końcu, w 1984 roku - zasilić szeregi warszawskiego Teatru Ateneum. Barciś to nie tylko aktor teatralny.

Foto FB/ Artur Barciś.

Jego dorobek artystyczny wzbogacają również role filmowe i dubbingowe.

Parokrotnie wystąpił również w roli reżysera teatralnego, w sztukach: Trzy razy Piaf, Kofta, Taka noc nie powtórzy się nigdy, Szaleć nienagannie i Kochać. Widzowie pokochali Barcisia w szczególny sposób za mistrzowskie odtworzenie roli Tadeusza Norka,w popularnym w latach dziewięćdziesiątych sitcomie Miodowe lata. Stworzony wówczas duet, w rolach głównych Artur Barciś i Cezary Żak, nie miał sobie równych.

Ranczer z Wilkowyj

Odtwórca roli najpopularniejszego wójta w Polsce, którego losy publiczność śledzić mogła na antenie TVP podczas 10 edycji serialu komediowo - obyczajowego w reżyserii Wojciecha Adamczyka - Ranczo.

Mimo iż akcja serialu rozgrywa się w fikcyjnej miejscowości Wilkowyje, popularność losów bohaterów eksplodowała. Dzięki sukcesowi fabuły Studiu A (producent) udało się zrealizować 10 serii Rancza, a sam serial otrzymał Telekamery 2009, 2015 i 2016 w kategorii Serial, jak również nagrodę specjalną, Super Telekamerę Roku.

Foto FB/ Cezary Żak

Sam Cezary Żak, absolwent studiów na Wydziale Aktorskim wrocławskiej filii PWST w Krakowie i odtwórca podwójnej głównej roli braci -bliźniaków w serialu Ranczo, często w swojej karierze filmowej jest obsadzany w duecie aktorskim z Arturem Barcisiem. Na zasadzie przeciwieństwa postaci duet ten działa bez zarzutu.

W spektaklu "Dziwna para", wcieli się w rolę kochającego uroki życia dziennikarza sportowego. Cezarego Żaka, który jest nie tylko aktorem, ale i reżyserem teatralnym, można także podziwiać na wielkim ekranie w filmach: 7 uczuć, Diablo. Wyścig o wszystko, Ajlawju czy Dzień Świra. Artysta użyczył też swojego głosu do dubbingu w produkcjach m. in.: Shrek Forever, Mike i Molly, WALL・E, Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 18.06.2019
GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

Sport


Reklama