Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kombucha - napój dla skóry

Kombucha - napój dla skóry
To napój, któremu przypisuje się wiele wartości leczniczych... (Fot. Getty Images)
Kombucha, ze względu na przypisywane jej właściwości zdrowotne, zyskała ogromną popularność wśród amatorów zdrowego stylu życia. Bez wątpienia sfermentowana czarna herbata zyska również uznanie wśród miłośników naturalnej pielęgnacji.

Reklama

Kombucha - napój pochodzący ze starożytności, był wykorzystywany w Azji i w Rosji ze względu na właściwości zdrowotne i dające długowieczność, przez działanie tonizujące i detoksykacyjne. Wzmianki o herbacianym grzybie jako o napoju oczyszczającym i energetyzującym można znaleźć w chińskich źródłach pisanych dynastii Jin — ok. 220 r. p.n.e. Napój zawędrował do Europy poprzez Japonię i Rosję w początkach XX wieku i w okresie II wojny światowej był już w Europie rozpowszechniony.

Napojowi przypisuje się wiele wartości leczniczych, które zostały potwierdzone w badaniach na liniach komórkowych i zwierzętach. Spożywanie tego napoju powodowało u myszy obniżenie poziomu glukozy we krwi, a efekt trwał do 8 godzin. U myszy, którym sztucznie wywołano hiperglikemię, spożywanie napoju obniżało poziom cukru we krwi względem grupy kontrolnej. Napój zawiera witaminę C, witaminy z grupy B, jest bogatym źródłem magnezu, wapnia i miedzi.

Naturalnym krokiem okazało się włączenie jej również do rytuału piękna i pielęgnacji. Lev Glazman, współzałożyciel Fresh, był zafascynowany tym składnikiem, do tego stopnia, że stworzył i opatentował kompleks na bazie sfermentowanej czarnej herbaty. "Byłem tak zafascynowany tym składnikiem, że chciałem podkreślić jego ogromną moc. Byłem zdumiony rezultatami testu zwłaszcza tym, jak kombucha neutralizuje wolne rodniki z zanieczyszczeń środowiska jak np. dym czy smog" – mówi Lev Glazman.

Kombucha jest wytwarzana w procesie fermentacji, obejmującym symbiozę dwóch mikroorganizmów i słodkiej czarnej herbaty. Bogaty skład kombuchy zapewnia ochronę skóry przed szkodliwym wpływem zanieczyszczenia i wolnych rodników. Pomaga wygładzać skórę, przywraca jej blask, chroni przed zanieczyszczeniem środowiska i wolnymi rodnikami, dla młodziej wyglądającej skóry.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.08.2019
GBP 4.765 złEUR 4.366 złUSD 3.941 złCHF 4.023 zł

Sport


Reklama