Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kochasz sztukę? Oto 10 najpopularniejszych muzeów na świecie

Kochasz sztukę? Oto 10 najpopularniejszych muzeów na świecie
Paryski Luwr trafił na podium zestawienia. (Fot. Getty Images)
Kiedy Beyonce i Jay-Z nagrywają teledysk w Luwrze - wiadomo, że stanie się ono jednym z najpopularniejszych miejsc. Faktycznie paryski Luwr został okrzyknięty najpopularniejszym muzeum na świecie, tuż obok Muzeum Narodowego w Chinach i nowojorskiego Metropolitan Museum of Art.
Reklama

Według Indeksu Muzeów z 2018 r., paryski Luwr znajduje się na czele zestawienia najpopularniejszych muzeów na świecie, przy 10,2 mln odwiedzin. Aby ukazać skalę jego popularności, należy wspomnieć, że liczba ta jest około pięć razy większa niż liczba ludności samego miasta.

Na drugim miejscu znalazło się Muzeum Narodowe w Chinach, które odwiedziło ponad 8,6 mln ludzi, na trzecim miejscu z wynikiem 7,3 mln uplasowało się nowojorskie Metropolitan Museum of Art, które szczególnie przyciągało odwiedzających wystawą "Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination", która stała się najczęściej oglądaną ekspozycją w historii muzeum.

Pod względem liczby muzeów, pierwsze miejsca zajął Londyn. (Fot. Getty Images)

Najbardziej imponującym miastem, pod względem muzealnym, był Londyn z czterema muzeami - Muzeum Brytyjskim, Tate Modern, Galerią Narodową i Muzeum Historii Naturalnej - które znalazły się w pierwszej dziesiątce zestawienia.

Wśród najchętniej odwiedzanych muzeów na świecie znalazły się również: Muzea Watykańskie; National Air and Space Museum – muzeum w Waszyngtonie, część Instytutu Smithsona, które posiada największą na świecie kolekcję eksponatów statków powietrznych oraz kosmicznych; Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku - jest ono jednym z najbardziej znanych muzeów historii naturalnej na świecie. Obejmuje teren o powierzchni 81 tys. m kw. i składa się z 25 połączonych ze sobą budynków.

"Ogólnie rzecz biorąc, frekwencja w muzeach jest nadal napędzana przez wystawy czasowe, ulepszenia obiektu lub rozszerzenia. Ale są też nowe czynniki, w tym media społecznościowe" - wskazuje raport. 

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 20.09.2019
GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

Sport


Reklama