Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kobiety sprawdzają telefon... 200 razy dziennie

Kobiety sprawdzają telefon... 200 razy dziennie
Kobiety czują potrzebę częstego sprawdzania tego, co dzieje się w mediach społecznościowych. (Fot. Thinkstock)
Liczne badania wskazują na szkodliwy wpływ, jaki media społecznościowe mogą mieć na zdrowie psychiczne. Dotyczy to głównie dzieci, jednak - jak wskazują najnowsze badania - dorosłym również trudno oderwać się od urządzeń mobilnych.
Reklama

Według najnowszych badań, około jedna czwarta kobiet po trzydziestce i jedna piąta pań w wieku 40 lat sprawdza swój telefon ponad 200 razy w ciągu dnia, co oznacza, że co siedem minut sięgają one po smartfona.

Co więcej, niemal połowa kobiet przyznaje, że zdaje sobie sprawę z negatywnego wpływu mediów społecznościowych, jednak nie zamierzają rezygnować z korzystania z nich.

Badane kobiety wyjaśniają, że czują potrzebę częstego sprawdzania tego, co dzieje się w mediach społecznościowych, a dwie na pięć kobiet dopuszcza myśl, że mogą być uzależnione od social mediów.

Media społecznościowe mogą mieć ogromny wpływ na ogólne samopoczucie, prowadząc bezsenności, zaburzeń pamięci, koncentracji i problemów z poczuciem własnej wartości.

Ponadto najnowsze badania wykazały, że korzystanie z telefonu komórkowego podczas wykonywania innych czynności, takich jak jedzenie czy spędzanie czasu ze znajomymi, może sprawić, że codzienne czynności będą mniej przyjemne. 

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 19.07.2019
GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

Sport


Reklama