Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Jesteś tym, co (i kiedy) jesz

Jesteś tym, co (i kiedy) jesz
Nie tylko co, ale i kiedy jemy, ma wpływ na nasze zdrowie. (Fot. Thinkstock)
Warto wziąć to pod uwagę.
Reklama
Reklama

Specjaliści z San Diego State University oraz Instytutu Badań Biologicznych Salk wskazali, że jeśli zależy nam na poprawie stanu zdrowia, kondycji serca, warto zmienić nie tylko dietę, ale również to, kiedy spożywamy posiłki. Jak podkreślają specjaliści osoby, które mają tendencję do spożywania posiłków wieczorami, wykazują większe ryzyko zachorowania na serce.

Badacze przeprowadzili eksperyment na muszkach owocówkach. Naukowcy podzielili owady na dwie grupy, jedna z nich miała dostęp do jedzenia w ograniczonym przedziale czasowym, zaledwie w ciągu 12 godzin w ciągu dnia; druga grupa miała dostęp do pożywienia całą dobę. Równocześnie naukowcy monitorowali parametry związane ze snem, masą ciała i sercem. Badania wykazały, że muszki, które mogły jeść wyłącznie w ciągu 12 godzin lepiej spały, przybierały o wiele mniej na wadze i co najważniejsze - miały zdrowsze serce.

Wyniki tych badań nie tylko potwierdzają wcześniejsze doniesienia naukowców, wskazujące, że ograniczenie się do posiłków w ciągu dnia i wyeliminowanie nawyku podjadania wieczorem, ma istotny wpływ w walce z otyłością, ale i wykazali, że ma to znaczenie dla zdrowia serca.

"Ludzie nie jedzą tego samego cały czas, jak również jedzą o różnych porach. Nasz styl życia determinuje to, kiedy jemy, kiedy nie jemy. Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że z perspektywy korzyści, jakie wynikają z takiego systematycznego jedzenia, zmiana nawyków nie jest drastyczna" - przyznał Girish Melkani, biolog z SDSU. 

Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 18.04.2024
GBP 5.0589 złEUR 4.3309 złUSD 4.0559 złCHF 4.4637 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama