Menu

Jedziesz do Anglii? Zrób to jeszcze przed wakacjami!

Jedziesz do Anglii? Zrób to jeszcze przed wakacjami!
Ach, ta Anglia w czerwcu i ten festiwal w Glastonbury!... (Fot. Getty Images)
Specjaliści radzą turystom, aby najlepiej odwiedzić Anglię jeszcze przed wakacjami. Wówczas sa większe szanse na uniknięcie tłumów chcących poznać kraj brytyjskiej rodziny królewskiej.
Reklama

Jak zachęcają autorzy książki "Najlepsze miejsce na świecie, by być w nim dziś" wydawnictwa Pascal, powodów, by odwiedzić Anglię jeszcze w czerwcu jest wiele. 

Warto na przykład objechać Anglię na rowerze, bowiem wówczas pogoda jest najlepsza, a drogi względnie spokojne. Dwukoołowym pojazdem warto udać się od Land's End do John O'Groats.

"Podróż od Land's End do John O'Groats - to trasa pokonywana każdego roku przez około 3 tys. rowerzystów. Można ją przebyć wieloma drogami, a łączny dystans to zwykle około 1600 km. Przed startem warto zdobyć pigułkę informacyjną dostępną w Cyclists' Touring Club" -doradzają.

Autorzy podaje też, że większość osób trasę przejeżdża w 2-3 tygodnie, choć jeśli ktoś ma mało czasu, może pokusić się o pobicie rekordu wynoszącego niewiele więcej niż... 41 godzin.

"Lepiej jednak się nie spieszyć. Wtedy podróż będzie świetną okazją do bliższego poznania Wielkiej Brytanii" - sugerują i dodają też, że lepiej jest wyruszyć z Land's End, nawet jeśli jazda z południa na północ psychicznie kojarzy nam się z podróżą pod górę. Dlaczego tak? "Jadąc w ten sposób, lepiej skorzystasz z kierunku wiatrów, a w środku dnia nie będziesz musiał pedałować pod słońce" - odpowiadają.

Land's End w Kornwalii... (Fot. Getty Images)

A ta propozycja na pewno skusi fanów muzyki - zwłaszcza tej, której można posłuchać pod gołym niebem. W ostatni weekend czerwca warto udać się do Anglii, by wziąć udział w największym błotno-muzycznym festiwalu Glastonbury.

"Ponad 175 tys. fanów muzyki i dobrej zabawy pojawia się na 900-akrowym obszarze, przywożąc namioty, cydr oraz - w co bardziej błotnistym roku - porządne kalosze. Dla części uczestników tej imprezy większość rozrywek nie ma nić wspólnego z muzyką dobiegającą z Pyramid Stage, a skupisko ekscentrycznych namiotów na surrealistycznej polanie i magiczne zachody słońca czynią to zgromadzenie niepodobnym do jakiegokolwiek innego" - kwitują.

Jeden z najsłynniejszych festiwali na świecie... (Fot. Getty Images)

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.10.2019
GBP 4.970 złEUR 4.279 złUSD 3.841 złCHF 3.885 zł

Sport


Reklama