Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

"Jednorazowego użytku" - słowo 2018 roku

"Jednorazowego użytku" - słowo 2018 roku
Wybór słowa "single-use" (pol. jednorazowego użytku) podkreśla ekologiczne dylematy współczesnej cywilizacji. (Fot. Getty Images)
Jednorazowego użytku - to słowo, a raczej określenie, które Collins Dictionary wskazał jako najbardziej popularne w 2018 roku. Odzwierciedla ono rosnącą, globalną świadomość w kwestiach środowiskowych.
Reklama

Termin ten odnosi się do produktów często wykonanych z plastiku i wykorzystywanych tylko raz, które są następnie wyrzucane, co czyni je nietrwałymi i szkodliwymi dla planety.

Leksykografowie Collinsa wskazali, że określenie "jednorazowego użytku" jest obecnie używane częściej niż kiedykolwiek wcześniej w świetle uniwersalnych działań mających na celu zwalczanie zagrożeń, jakie tworzywa sztuczne stwarzają dla środowiska.

"Obrazy plastikowych butelek, słomek i toreb, dryfujących w najodleglejszych oceanach, doprowadziły do globalnej kampanii na rzecz ograniczenia ich użycia" - przekazał rzecznik Collins Dictionary. Dodał, że użycie tego określenia wzrosło czterokrotnie od 2013 roku.

Każdego roku Collins tworzy krótką listę nowych, godnych uwagi słów, które odzwierciedlają ducha czasu. 

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 19.04.2019
GBP 4.948 złEUR 4.280 złUSD 3.805 złCHF 3.756 zł

Sport


Reklama