Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Jak zaaranżować w domu miejsce, z którego poprowadzimy wideorozmowy?

Jak zaaranżować w domu miejsce, z którego poprowadzimy wideorozmowy?
Wybór tła ma duże znaczenie... (Fot. Getty Images)
W dobie pandemii wideorozmowy zdominowały nie tylko świat spotkań biznesowych. Jak przygotować się, aby dobrze zaprezentować wyrywek naszego domowego królestwa? W tej kwestii radami dzieli się architekt wnętrz, półfinalista pierwszej polskiej edycji programu 'Design Dream. Pojedynek na wnętrza', Karol Smagacz.
Reklama
Reklama

Bezsprzecznie podczas łączeń na żywo na Skypie, Zoomie czy Teamsach najważniejszy jest porządek. "Jakkolwiek twoje mieszkanie by nie wyglądało, najważniejsze jest to, by panował w nim ład. Przynajmniej w kadrze, który pokazujesz pracodawcy, kolegom z pracy czy partnerom biznesowym. Porządek sugeruje twój profesjonalizm, ale także to, że masz kontrolę nad swoim otoczeniem" –tłumaczy Karol Smagacz.

Dobrym pomysłem w kwestii tła do wideokonferencji jest postawienie na neutralność. Tu działamy zgodnie ze znaną od dawna zasadą "mniej znaczy więcej". "Postarajmy się znaleźć taki kawałek ściany, na której nie wisi zbyt wiele plakatów i której dzieci nie zdążyły pomalować farbami czy kredą. Jeśli już jednak zdecydujesz się eksponować ozdoby ścienne, najlepiej sprawdzą się elementy pozbawione symboliki, w miarę neutralne pejzaże, grafiki, plakaty. W końcu nie zależy ci na tym, aby twój rozmówca odczuł dyskomfort, albo - co gorsza – poczuł się urażony" – podpowiada architekt wnętrz.

W kadrze wideokomunikatora świetnie sprawdzi się również regał, na którym znajdują się inspirujące cię przedmioty. "Niech ściana za tobą w chwilach milczenia mówi za ciebie, niech sugeruje twoje zainteresowania, świadczy o twoim profesjonalizmie i jakości. Oczywiście mogą to być książki, a nawet całe rzędy książek, choć warto tu zauważyć, że na domowe biblioteki decyduje się większość uczestników tego typu konferencji. Masz zatem sporo pole do tego, aby się na ich tle wyróżnić i postawić na coś innego niż klasyczna książko-ścianka" – radzi uczestnik pierwszej polskiej edycji nowego show Polsatu "Design Dream. Pojedynek na wnętrza".

Doskonałym dopełnieniem kadru będą pamiątki z podróży, elegancki wazon, estetyczne rzeźby czy figurki. Ustawiając sobie jednak taką okolicznościową instalację w tle, musimy wziąć pod uwagę to, w jaki sposób nasze prywatne zainteresowania zostaną odebrane przez rozmówcę i czy takimi elementami scenografii nie jesteśmy w stanie nikogo do siebie zrazić. "Radzę zatem wziąć pod uwagę tło kulturowe, z którego wywodzą się twoi rozmówcy" – podkreśla Smagacz.

Ulubionym rodzajem tła tego projektanta jest przestrzeń złożona z roślin. "Okazałe palmy, wysokie figowce, paprocie, popularne ostatnio monstery czy cięte kwiaty pokazane w tle zbudują pozytywne skojarzenia i pokażą, że w roli domowego ogrodnika stać cię na cierpliwość, skrupulatność i dbałość. A przecież rozmawiając z pracodawcą czy kolegami z zespołu, właśnie o takie skojarzenia nam chodzi" – daje kolejną wskazówkę. 

Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 28.03.2024
GBP 5.0474 złEUR 4.3191 złUSD 4.0081 złCHF 4.4228 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama