Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ich Troje: Nigdy nie przestaliśmy występować!

Ich Troje: Nigdy nie przestaliśmy występować!
Ich Troje z nową, młodą i utalentowaną wokalistką Agatą. (Fot. Mat. prasowe Ich Troje)
Już 6 czerwca w Dublinie i 7 w Belfaście wystąpią Ich Troje - zespół, który przez 22 lata zagrali ponad 1 000 koncertów w Polsce i poza granicami kraju. O to, co słychać w zespole i czego można się spodziewać na najbliższych koncertach, zapytaliśmy Michała Wiśniewskiego.
Reklama

Jak się miewa zespół w nowym składzie i jak to się stało, że zaczęliście znów nagrywać i występować?

Michał Wiśniewski: - Tak naprawdę nigdy nie przestaliśmy występować. Oczywiście, były w międzyczasie różne zawirowania, Jacek nagrał swoją płytę solową, ja nagrałem swoją płytę, mieliśmy też wówczas różne zawiłości w życiu prywatnym, ale powoli wychodzimy na prostą i zawodowo wstajemy z kolan. Zespół miewa się dobrze, dołączyła do nas świeża krew, w postaci naszej wokalistki Agaty Buczkowskiej, która dodała nam powiewu młodości, bo co tu kryć – metryka już nie ta, co 30 lat temu, kiedy zaczynałem…

Czy łatwo było znaleźć nową wokalistkę? Jak to się stało, że Agata dołączyła do zespołu?

- Agatę poznałem na planie jednego z teledysków, później okazało się, że dziewczyna ma cudowny głos, śpiewała już w kilku talent show, a publiczność kojarzy ją chyba najbardziej z programu „The Voice of Poland”, gdzie szlifowała umiejętności pod okiem Tomsona i Barona. Obserwując jej poczynania stwierdziliśmy, że jest na tyle dorosła i dojrzała, że odnajdzie się z nami na scenie. Przed nami było też nagranie nowej płyty - krążka „Pierwiastek z Dziewięciu” i coś nam mówiło, że ta dziewczyna świetnie sobie z tym poradzi... I tak też się stało! Tak jak w przypadku każdej z moich żon, tak i przy wokalistkach zawsze mam szczerą nadzieję, że ta to będzie ostatnia i na zawsze...
I oby tak było w jednym i drugim przypadku! :)

Wkrótce zawitacie w Dublinie i Belfaście - czy to Wasza pierwsza wizyta na Zielonej Wyspie?

Tak pierwsza, zawsze marzyliśmy, żeby wystąpić w Irlandii.

Który utwór z repertuaru Ich Troje gracie najchętniej, a o który zawsze domaga się publiczność?

- Żaden koncert Ich Troje nie może odbyć się bez naszego sztandarowego „Powiedz” – to właśnie ta piosenka przyniosła nam w 2001 roku wielki rozgłos i co tu kryć – sprawiła, że kariera zespołu nabrała tempa. Publiczność szaleje najbardziej przy naszych starszych hitach, takich jak „Zawsze z Tobą chciałbym być” czy „A wszystko to...” , ale uważnie obserwuję i widzę też, że również utwory z naszej najnowszej płyty są dobrze przyjmowane.

”Anioły” zebrały na YouTube ponad 2 mln wyświetleń! Sprawdzając ostatnio statystyki zauważyłem na przykład, że bardzo dużo odtworzeń ma piosenka „Pokochaj jak nie kochał nikt” z mojej solowej płyty „LaRevolucion”, i dlatego mamy zamiar włączyć ten utwór do naszej koncertowej setlisty.

Jaka muzyka, wykonawcy, inspirują Was obecnie?

- Najświeższą inspiracją, bo pochodzącą z nowej płyty jest Piotr Bukartyk – zainspirowani jego utworem, napisanym przez niego na żywo na koncercie, nagraliśmy swoją wersję piosenki „Letnia Przygoda”. Podobno piosenka bardzo dobrze przyjęła się w społeczności Ojca Dyrektora i w związku z tym w Toruniu pozdrawiają się zawołaniem „Chwalmy Pana i 500+”! :)

Do kogo chce docierać Ich Troje w najbliższych latach - do dawnych fanów, czy raczej do nowego pokolenia?

- Do jednych i drugich. Mamy fanów, którzy jeżdżą za nami na koncerty od 20 lat, bardzo to cenię. Słynna maksyma mówi jednak, że kto się nie rozwija ten się cofa, chcemy więc też dotrzeć do nowego pokolenia, i aby to zrobić podejmujemy m.in. liczne działania w social mediach, bo to właśnie te media są jednym z najważniejszych kanałów komunikacji, jeśli chodzi o nasze młode pokolenie. Na koncertach spotykamy niekiedy 2 lub nawet już 3 pokolenia naszych fanów i to jest piękne!

Wymień trzy rzeczy, które kojarzą Ci się najbardziej z Irlandią?

- Irish Pub, skrzaty-elfy i koniczynka.

W dobie Wielkiej Emigracji Polaków trudno nie zadać pytania: co o tym sądzicie i czy mieliście doświadczenia emigracyjne?

- Ja częściowo wychowywałem się w Niemczech i mam podwójne obywatelstwo. Było to jednak we wczesnej młodości i było spowodowane losami rodzinnymi, a nie stricte wyjazdem zarobkowym. Trochę smutne, że ludzie muszą wyjeżdżać, rozstawać się z rodzinami, aby zapewnić im i sobie dobre życie… Patrząc jednak z drugiej strony, to świetna sprawa, że mamy otwarte granice, możemy w miarę bez problemu jeździć do różnych krajów, bo są przecież osoby, które robią to z wielką przyjemnością i nie ma przy tym żadnych negatywnych emocji. Swego czasu popełniliśmy przecież nawet piosenkę „Keine Grenzen”, której przesłanie było takie, abyśmy byli bardziej otwarci wobec siebie i byli trochę jak obywatele świata, bo przecież gdzieś indziej również może być dobrze.

Kiedy możemy się spodziewać koncertu Ich Troje w Londynie?

- Jeśli otrzymamy takie zaproszenie, pakujemy się i przybywamy, choćby nawet jutro! :)

Każdy koncert Ich Troje to prawdziwy muzyczny spektakl... (Fot. Mat. prasowe Ich Troje)

Komentarze


 • Maciej Hapisz dzidę
  17 maja, 08:46

  Oni przeciesz grali panka na poczontku,na ich koncercie poznałem lochę,swoją starą i tera rzyjemy na bogato z benefituf i mej roboty na czarno w złomie.

 • THC
  17 maja, 13:44

  Ciekawe ile jeszcze beda wystepowac, pewnie skoncza trase koncertowa, jak ta pala splaci dlugi karciane! hue hue hue co za plebs!

 • Antydebilom
  21 maja, 21:43

  Thc to twoj skrut od nazwiska, czy od tego co zazywasz, malo rozgarniety intelektualnie pajacu? 🤔😀

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 14.08.2018
GBP 4.823 złEUR 4.300 złUSD 3.777 złCHF 3.803 zł

Sport


Reklama