Menu

Gitarowy Rekord Guinnessa pobity we Wrocławiu!

Gitarowy Rekord Guinnessa pobity we Wrocławiu!
Polacy pobili gitarowy rekord! (Fot. Thinkstock)
Miłośnikom gitarowych dźwięków, zgromadzonym wczoraj na wrocławskim Rynku, udało się pobić ustanowiony w 2016 r. gitarowy Rekord Guinnessa. Hey Joe zagrało wspólnie 7 411 gitarzystów; to o 55 więcej niż dwa lata temu.
Reklama

Próba bicia gitarowego Rekordu Guinnessa to główne wydarzenie odbywającego się od 2003 r. we Wrocławiu festiwalu Thanks Jimi. Miłośnicy gitarowego grania spotykają się w tym mieście co roku, aby wraz z zaproszonymi muzykami zagrać utwór Jimiego Hendriksa "Hey Joe".

Gitarzyści gromadzili się na wrocławskim Rynku wczoraj od rana. Próba bicia rekordu odbyła się po godzinie 16:00. Wyniki przekazali ze sceny prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz oraz pomysłodawca imprezy muzyk Leszek Cichoński. "To wspaniały rekord" – mówił Cichoński.

Na bicie gitarowego Rekordu Guinnessa co roku są zapraszane gwiazdy muzyki rockowej z Polski i zagranicy. Od rana na Rynku trwały koncerty. Amatorzy gitarowych dźwięków mogli wysłuchać występów m.in. zespołów Crash, Złe Psy, Cree i Perfect.

Polski Rekord Guinnessa, który został ustanowiony w 2016 roku, wynosił 7 356 wspólnie grających gitarzystów. To ponad trzykrotnie więcej niż w przypadku takiego rekordu amerykańskiego. Dotąd nikomu nie udało się go pobić.

Pierwsza edycja wrocławskiej imprezy odbyła się w 2003 r. i zgromadziła 588 gitarzystów.

 
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 17.10.2019
GBP 4.946 złEUR 4.285 złUSD 3.864 złCHF 3.890 zł

Sport


Reklama