Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ford planuje nową technologię bezprzewodową dla samochodów

Ford planuje nową technologię bezprzewodową dla samochodów
Marka Ford zamierza skupić się głównie na rozwoju autonomicznych pojazdów. (Fot. Getty Images)
Firma Ford ogłosiła w poniedziałek plan rozwoju technologii bezprzewodowej na potrzeby samochodów autonomicznych. Nowe rozwiązanie pojawi się najwcześniej w 2022 roku i umożliwi bezpośrednią komunikację połączonych urządzeń - podała agencja Reutera.
Reklama

Nowe rozwiązanie technologiczne nosi nazwę C-V2X (ang. cellular vehicle-to-everything), co dosłownie oznacza komórkowe połączenie samochodu ze wszystkimi pozostałymi sprzętami. Technika ma ulepszyć działanie czujników pojazdów autonomicznych, zapewniając bardziej kompleksowy obraz z radarów i kamer oraz szybszy przepływ informacji o otoczeniu samochodu między elementami systemu.

"C-V2X może współpracować z obecnymi systemami w podobny sposób, jak nasz zmysł słuchu uzupełnia nasze widzenie" - stwierdził dyrektor ds. połączonych platform samochodowych firmy Ford Don Butler. Jako przykład działania rozwiązania firma podała skrzyżowania równorzędne, na których dzięki C-V2X samochody mogłyby skomunikować się między sobą i samoczynnie określić kolejność przejazdu.

W listopadzie zeszłego roku Ford zaznaczał, że planuje zacząć sprzedaż pierwszych samochodów autonomicznych w 2021 roku, kiedy ma zostać ukończona architektura stworzona od podstaw z myślą o systemach zautomatyzowanej jazdy.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 23.07.2019
GBP 4.722 złEUR 4.249 złUSD 3.800 złCHF 3.859 zł

Sport


Reklama