Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Firma zastąpiła 34 pracowników... sztuczną inteligencją

Firma zastąpiła 34 pracowników... sztuczną inteligencją
Sztuczna inteligencja, w przeciwieństwie do pracowników, nie popełnia błędów. (Fot. Thinkstock)
Japońska firma ubezpieczeniowa zdecydowała się zastąpić 34 pracowników systemem sztucznej inteligencji - donosi The Guardian.
Reklama

Fukoku Mutual Life Insurance wyliczył, że dzięki systemowi, który zastąpi ludzi w obliczaniu wypłaty świadczeń dla ubezpieczonych, jej wydajność wzrośnie o 30 proc. Zainwestowana w system kwota 200 mln JPY (7 mln zł) ma zwrócić się po mniej niż dwóch latach, bo spółka szacuje roczne oszczędności na ok. 140 mln JPY. Utrzymanie systemu ma kosztować 15 mln JPY rocznie.

Zastosowany przez Fukoku Mutual Life Insurance system „sztucznej inteligencji” bazuje na opracowanym przez IBM systemie Watson Explorer, który według twórców „może myśleć jak człowiek”, „analizuje i interpretuje wszystkie dane, w tym niestrukturyzowany tekst, obrazy, audio i wideo”.

System jest w stanie przeczytać dziesiątki tysięcy dokumentów medycznych, odnotować okresy pobytu w szpitalach, historie medyczne i procedury chirurgiczne w celu wyliczenia wysokości świadczeń, twierdzą japońskie media.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 16.08.2018
GBP 4.814 złEUR 4.311 złUSD 3.787 złCHF 3.813 zł

Sport


Reklama