Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Film ze słynną sceną striptizu Sophii Loren ma 55 lat

Film ze słynną sceną striptizu Sophii Loren ma 55 lat
Sophia Loren rozpalała wyobraźnię mężczyzn... (Fot. Getty Images)
Włoska aktorka, Sophia Loren 55 lat temu zagrała w filmie Wczoraj, dziś i jutro, ucieleśniając trzy osobowości. Scena striptizu w wykonaniu gwiazdy dziś uchodzi za kultową.
Reklama

W 1963 roku 29-letnia wówczas Sophia Loren wcieliła się w trzy osobowości w filmie "Wczoraj, dziś i jutro". Adeline, szmuglerka mieszkająca w Neapolu, Anna, bezrobotna mieszkanka Mediolanu i Mara, młoda rzymska prostytutka. Kreując tę ostatnią postać zagrała w najbardziej zmysłowej scenie filmu, wykonując striptiz, który nosi dziś miano kultowego. Bo jej koci wygląd i bezczelne piękno na ekranie wciąż elektryzują widzów, oglądających film, wyreżyserowany przez Vittorio De Sicę. Obraz ten został nagrodzony Oscarem w 1964 roku, jako najlepszy film zagraniczny.

Jako nastolatka wzięła udział w konkursie piękności. Zauważył ją tam producent filmowy Carlo Ponti, którego poślubiła i który pokierował jej karierą. W latach 50. zaczęła grać w filmach, zarówno włoskich jak i amerykańskich. Światowy rozgłos i uznanie przyniosła jej rola w "Matce i córce", za którą uzyskała wiele nagród, m.in. Złotą Palmę i Oscara.

Włoska seksbomba była wzorem kobiecości w latach 50. i 60. XX wieku. (Fot. Getty Images)

Z miłości do mężczyzny zgodziła się na bigamię (meksykański rozwód Pontiego był we Włoszech nieważny), odrzucając oświadczyny Carry'ego Granta. Występowała w filmach różnorodnych gatunkowo, u boku największych ówczesnych amerykańskich gwiazd. Za rolę w "Małżeństwie po włosku" została ponownie nominowana do Oscara, nie zdobywając jednak statuetki.

Z powodzeniem występowała w filmach jeszcze w latach 70. Choć dekadę później grała o wiele mniej, to nadal była aktywna zawodowo. W wieku 72 lat Sophia Loren wzięła udział w sesji dla kultowego kalendarza Pirelli. W 1991 roku dostała honorowego Oscara, a trzy lata później znów zalśniła na dużym ekranie rolą w "Pret-a-Porter". Jest uważana za ikonę kina lat 50. i 60. 

Gwiazda ma dzisiaj 83 lata.

 

Komentarze


 • Nero
  11 sierpnia 2018, 03:52

  Ciekawy układ,mały facio z kompleksami i marzeniami kreuje GWIAZDĘ.
  Historia pokazuje,że kurduple mają potencjał wynikający z poczucia niższości.Napoleon?
  Znam to z życia.
  Spadam,,muszę Sophii zmienić pampersa.Groteska.

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 22.02.2019
GBP 4.979 złEUR 4.339 złUSD 3.824 złCHF 3.822 zł

Sport


Reklama