Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Fascynujące skandale i okrutne zbrodnie na królewskich dworach

Fascynujące skandale i okrutne zbrodnie na królewskich dworach
Jedną z bohaterek książki jest także księżniczka Małgorzata, siostra Elżbiety II. (Fot. Getty Images)
Właściwe zachowanie to monarszy obowiązek. Ale w świecie, gdzie rywalizacja między rodzeństwem na królewskim dworze była czymś powszechnym, dochodziło również do okrutnych czynów. O tym opowiada książka Leslie Carroll Zbrodnie i skandale na królewskich dworach.
Reklama

Na dworach największych dynastii świata zbrodnie i występki nie były wcale czymś rzadkim. Królewskie komnaty zamieszkiwali mordercy, psychopaci, nieprzebierający w środkach zazdrośnicy, sadyści i ludzie o wątpliwej moralności.

Wielu z nich, swym okrucieństwem zapracowało na wielowiekową (nie)sławę. Wlad Palownik, zwany Drakulą, wbijał wrogów i poddanych na pal. Stosował wymyślne tortury i wymordował kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Ryszard III, po śmierci swego brata, Edwarda, podobno zamordował jego dwóch małych synów, którzy stali mu na drodze do korony.

A co z kobietami? Tu też nie brakuje bezwzględnych okrutniczek. Wystarczy wymienić choćby Elżbietę Batory. "W czasie, gdy jej angielskie rówieśnice, jak na młode damy przystało, haftowały lub grały na wirginałach, Elżbieta Batory zabawiała się rozgrzanymi do czerwoności obcęgami i kąpała się w dziewiczej krwi" dla zachowania urody - pisze w swej książce Carrol.

Jedną z bohaterek książki jest także księżniczka Małgorzata, siostra Elżbiety II. "Swoją seksownością, urodą i temperamentem przyćmiewała stateczną starszą siostrę, która w 1952 roku wstąpiła na tron jako Elżbieta II. Luksusowe życie Małgorzaty na koszt brytyjskich podatników i jej upodobanie do snobistycznych nocnych klubów zamiast do bali charytatywnych budziły niechęć zarówno parlamentu, jak i prasy " - relacjonuje Carroll.

Książka "Zbrodnie i skandale na królewskich dworach", która trafi na półki 17 stycznia, ukazuje monarsze występki od średniowiecza po współczesność. Autorka nie waha się w fascynujące historie wpleść sporo pikantnych szczegółów. Lektura pokazuje świat pełen intryg, romansów, nieskrępowanego seksu, chorobliwej zazdrości i zbrodni popełnianych z zimną krwią.

Leslie Carroll - amerykańska pisarka, która ma na swym koncie kilkanaście komedii romantycznych i powieści historycznych. Autorka bestsellerowych "Królewskich romansów".

Komentarze


  • Eko
    14 stycznia, 07:59

    To tylko dowodzi ze swiatem rzadza sami chorzy psychicznie ludzie

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.09.2018
GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

Sport


Reklama