Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Facebook zaprezentował wideokomunikatory Portal

Facebook zaprezentował wideokomunikatory Portal
Facebook zaprezentował nowe urządzenie do prowadzenie rozmów. (Fot. Facebook)
Facebook zaprezentował w poniedziałek własną markę wideokomunikatorów Portal. Wyposażone w ekran dotykowy i kamerę szerokokątną urządzenia przystosowane do obsługi rozmów wideo przez Messengera łączą w sobie funkcjonalność kamery i inteligentnego głośnika
Reklama

Wbudowany ekran dotykowy (10 cali lub 15,6 cali) ma pozwalać na wyświetlanie powiadomień i obrazów z Facebooka oraz filmów z Food Network, a także odtwarzanie interaktywnych animowanych e-booków i prowadzenie widekonwersacji z zastosowaniem komunikatora Messenger. Podczas połączeń urządzenie pozwoli rozmówcom na wspólne korzystanie ze Spotify. Oprócz wyświetlacza głównym wyróżnikiem Portalu ma być kamera z obiektywem szerokokątnym wykorzystująca technologię sztucznej inteligencji, by automatycznie dostosowywać ostrość do użytkownika przemieszczającego się po pomieszczeniu.

Urządzenie jest zabezpieczane hasłem, a mikrofony i kamera Portalu mogą zostać wyłączone przyciskiem. Jak podała agencja Reutera, podobnie jak gadżety Amazona Portal działa w oparciu o otwarty wariant systemu operacyjnego Android, a do obsługi zapytań głosowych wykorzystuje asystenta głosowego Alexa. Firma zapewniła, że połączenia głosowe i wideo będą szyfrowane, a ich treść nie będzie przechowywana - w odróżnieniu od zapytań do Aleksy.

Mniejsza wersja urządzenia została wyceniona na 199 dolarów, większa - na 349 dol. Nowy produkt Facebooka trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych na początku listopada. Jego premiera postrzegana jest przez pryzmat rosnącego rynku inteligentnych głośników, dotychczas zdominowanego przez Google i Amazona. Ogłoszone we wrześniu wyniki badania Adobe Analytics wskazują, że tego typu urządzenia posiada już 32 proc. amerykańskich nabywców. Dalsze 16 proc. planuje podobny zakup przed końcem 2018 roku. Według analityków Canalys w minionym roku Amazon sprzedał milion głośników Echo z wyświetlaczem; w 2019 r. sprzedaż podobnych produktów różnych marek ma sięgać 4 mln na całym świecie.

Agencja Reutera przypomniała, że w odróżnieniu od serwisów społecznościowych i aplikacji poprzednie gadżety firmowane przez Facebooka - gogle wirtualnej rzeczywistości Oculus i telefon opracowany wspólnie z HTC - dotychczas nie odniosły sukcesu komercyjnego. We wrześniu 2017 roku liczba użytkowników komunikatora Messenger na całym świecie przekroczyła próg 1,3 mld. Według informacji podanych przez Reutera miesięcznie połączenia z użyciem Messengera wykonuje 400 mln osób.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 19.06.2019
GBP 4.789 złEUR 4.267 złUSD 3.810 złCHF 3.816 zł

Sport


Reklama