Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Eurowizja 2019: Holandia triumfuje!

Eurowizja 2019: Holandia triumfuje!
Holender już przed konkursem uchodził za jednego z głównych faworytów do zwycięstwa. (Fot. Getty Images)
Duncan Laurence, reprezentant Holandii, został zwycięzcą 64. edycji konkursu Eurowizja 2019. Holender wygrał dzięki głosom publiczności. Gościem specjalnym wczorajszego finałowego koncertu w Tel Awiwie była Madonna.
Reklama

Duncan Laurence ukończył Akademię Rockową w Tilburgu. W 2014 roku brał udział w programie "The Voice of Holland". Odpadł w odcinku półfinałowym.

Laurence w finale Eurowizji zaśpiewał piosenkę "Arcade”. Holender już przed konkursem uchodził za jednego z głównych faworytów do zwycięstwa. Wygraną uzyskał dzięki głosom publiczności.

Trofeum tegorocznej Eurowizji to ręcznie rzeźbiony w szkle mikrofon z grawerowanymi i malowanymi detalami zaprojektowany i wykonany przez Kjella Engmana ze szwedzkiej pracowni szkła Kosta Boda. Mniejsze wersje trofeum otrzymują także kompozytorzy i autorzy tekstu zwycięskiej piosenki.

Gościem specjalnym wczorajszego finału była królowa muzyki pop, Madonna. (Fot. Getty Images)

Gościem specjalnym sobotniego finału Eurowizji 2019 była królowa muzyki pop, Madonna, która wykonała swój wielki przebój "Like A Prayer", nagrany 30 lat temu oraz premierowy singiel "Future", w którym gościnnie pojawił się Quavo z Migos. 

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 19.09.2019
GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

Sport


Reklama