Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Erotyczna aplikacja zmierzy, ile kalorii spaliłeś

Erotyczna aplikacja zmierzy, ile kalorii spaliłeś
Pomysł Polaka okazał się sukcesem. (Fot. CrowdWay/YouTube)
Zmierzy nie tylko spalane podczas seksu kalorie, ale i doradzi, jak zwiększyć satysfakcję z seksu - oto, jakie cechy posiada inteligentna zabawka erotyczna, którą stworzył Polak. Dzięki swojemu pomysłowi, Jakub Konik znalazł się na prestiżowej liście Forbesa.

Pochodzący z Krakowa Jakub Konik jest twórcą inteligentnej zabawki erotycznej i połączonej z nią aplikacji. "Lovely" mierzy spalane podczas seksu kalorie, ale przede wszystkim wzbogaca życie erotyczne par, m.in. dostarczając porady od seksuologów, nie tylko polskich, ale i amerykańskich. Co ciekawe, pomysł Polaka uplasował go na prestiżowej liście "30 Under 30" amerykańskiego "Forbesa" w kategorii technologie.

Na pomysł stworzenia inteligentnej zabawki erotycznej, która połączona jest z aplikacją w smartfonie, Konik wpadł z własnej ciekawości. "Zastanawialiśmy się z partnerką, ile kalorii właśnie spaliliśmy. Pomyślałem, że musi być coś, co może to zmierzyć. W żartach zacząłem szukać czegoś takiego, ale nic nie znalazłem. Temat mnie zainteresował, porozmawiałem z kilkoma programistami i seksuologami, co przekonało mnie do stworzenia Lovely" - opowiada Konik.

Konik wraz z ekspertami zgodzili się, że jeśli aplikacja jest w stanie zbierać dane o stosunku i łączyć je z pragnieniami danej pary, to na tej podstawie może dać im znacznie więcej, niż tylko informacje o spalonych kaloriach. "Np. sugestie nowych pozycji, technik stymulacji czy innych pomysłów pozwalających na urozmaicenie i wzbogacenie pożycia" - wylicza. I tak zabawka polskiego twórcy dostępna jest w 50 krajach.

Czy tego typu aplikacje sprawią, że temat seksu będzie mniej tabu? Jak przekonuje seksuolog Antonina Dębogórska, jest wiele powodów, dla których aplikacje mobilne zyskują na popularności - jednym z nich jest fakt, że jest to medium, które nadąża za tempem naszego codziennego życia. "Dlatego myślę, że jest to dobre miejsce do edukacji seksualnej oraz że tego typu rozwiązania będą zyskiwać na popularności, co pomoże również w coraz śmielszym wychodzeniu seksu ze strefy tabu" - kwituje. 

Komentarze


  • Ziom
    14 lutego, 17:28

    Polak wymyslil ale swoj pomysl musial sprzedac bo kochanym kraju nie chca mu dac kasy ....
    Smutne ale prawdziwe

Dodaj komentarz


Waluty


Kurs NBP z dnia 17.08.2018
GBP 4.804 złEUR 4.306 złUSD 3.778 złCHF 3.793 zł

Sport