Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Emeryt doniósł na 800 sąsiadów

Emeryt doniósł na 800 sąsiadów
Krewki emeryt poświęcił mnóstwo czasu, aby donieść na innych mieszkańców. (Fot. Thinkstock)
Emeryt z hiszpańskiej Salamanki doniósł na 800 mieszkańców swojego miasta, ujawniając niezgodne z prawem zabudowanie należących do nich balkonów. Sam wcześniej został ukarany za podobne praktyki.
Reklama

Tristan, emerytowany mieszkaniec Salamanki, został skazany na zapłatę ponad 18 tys. euro za zabudowanie swojego balkonu. Wielokrotnie tłumaczył władzom miasta, że nikt z jego sąsiadów nie protestował, kiedy ten przed laty oszklił swój balkon, aby zrobić na nim małą werandę.

Z rzekomej dżentelmeńskiej umowy wyłamał się jednak sąsiad mieszkający nad Tristanem, który w ub.r. zgłosił władzom Salamanki samowolę budowlaną, która zakończyła się karą grzywny.

75-letni senior postanowił wykazać władzom miasta podwójne standardy w stosowaniu prawa i pieczołowicie opracował spis mieszkań w Salamance, których właściciele również zabudowali swoje balkony zyskując metraż użytkowy.

Lista z adresami "nielegalnych werand" spisanych przez Tristana jest tylko niewielką częścią adresów, pod którymi w Salamance dokonano samowoli budowlanej. Mimo tego jednak miejscowy ratusz prowadzi już sprawy wobec 800 osób.

Jeśli zadenuncjowani przez sąsiada mieszkańcy okolicznych bloków nie dowiodą, że ich balkon został zabudowany po 2014 r., kiedy nowe prawo pozwoliło na takie praktyki, będą oni musieli zapłacić grzywnę.

Mściwy emeryt przyznaje, że "wszyscy muszą być równi wobec prawa", a lista zadenuncjowanych osób może być jeszcze dłuższa, gdyż "jako emeryt ma on dużo wolnego czasu".

"Zawsze mogą oni rozebrać swoje werandy, aby uniknąć kary, tak jak ja to zrobiłem. Szkoda tylko pieniędzy wydanych na zabudowę balkonu" - dodał mieszkaniec Salamanki.

Szacuje się, że blisko 30 firm zabudowujących balkony w Salamance pobiera średnio za wykonanie tego typu pracy ponad 4 000 euro.

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.09.2018
GBP 4.812 złEUR 4.293 złUSD 3.640 złCHF 3.809 zł

Sport


Reklama