Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Elton John odznaczony przez prezydenta Francji!

Elton John odznaczony przez prezydenta Francji!
Gwiazda otrzymała najwyższe odznaczenie państwowe. (Fot. Getty Images)
Prezydent Francji Emmanuel Macron odznaczył w piątek w Pałacu Elizejskim gwiazdora muzyki pop Eltona Johna tytułem kawalera Legii Honorowej za zasługi artystyczne oraz wkład w walkę z AIDS.
Reklama

W ramach swego światowego tournee 72-letni brytyjski piosenkarz koncertuje obecnie we Francji, gdzie trwa coroczny festiwal muzyczny "Fete de la musique" z imprezami na terenie całego kraju.

"Z Francją łączy mnie wielki związek miłosny. Mam tutaj dom" - oświadczył Elton John, dziękując za odznaczenie. Spotkanie z gwiazdorem stało się dla Macrona okazją, by zaapelować o wzmożenie wysiłków w walce z AIDS, gruźlicą i malarią, które według francuskich władz uśmiercają każdego roku na całym świecie 2,7 mln ludzi.

W październiku we francuskim Lyonie mają się spotkać przedstawiciele państw-darczyńców Globalnego Funduszu Zwalczania AIDS, Gruźlicy i Malarii. Jak podał francuski urząd prezydencki, powinny one w ciągu najbliższych trzech lat udostępnić funduszowi co najmniej 13 mld dolarów. "Musimy znaleźć środki, by to sfinansować" - zaznaczył Macron.

Elton John ma już tytuł szlachecki, nadany mu w 1998 roku przez brytyjską królową Elżbietę II.

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 11.10.2019
GBP 4.893 złEUR 4.310 złUSD 3.914 złCHF 3.919 zł

Sport


Reklama