Menu

Ed Sheeran przekupuje sąsiadów, żeby nie stwarzali mu problemów

Ed Sheeran przekupuje sąsiadów, żeby nie stwarzali mu problemów
Ed Sheeran buduje swoje małe, prywatne miasteczko... (Fot. Getty Images)
Popularny muzyk, który mieszka w miejscowości Framlingham (hrabstwo Suffolk), od kilku lat toczy walkę z sąsiadami. Na porządku dziennym są wizyty służb lokalnego councilu.
Reklama

Wojna miedzysąsiedzka nie cichnie, chociaż pojawiły się informacje, że muzyk przekazuje swoje rzeczy lokalnej organizacji charytatywnej. Nawet darowizna pamiątek i ubrań do lokalnego sklepu nie jest jednak w stanie załagodzić konfliktu.

Fani podróżują z całego świata, by kupić przedmioty należące do ich idola: kapelusz baseballowy za £150, sweter Bena Shermana za £250 i kurtka, w której odbył jedną ze swoich tras koncertowych (o wartości 300 funtów). Sheeran wręczył także 1 100 uczniom miejscowej szkoły bezpłatne bilety na jeden z jego koncertów.

Waśnie rozpoczęły się w 2017 roku, kiedy ​​Ed nie zgodził się na budowę dwóch domów na padoku w pobliżu swojej posiadłości, nazwanej przez okolicznych mieszkańców "Sheeranville".

W jego imieniu konsultant ds. planowania napisał do Suffolk Coastal District Council: "Propozycja budowy spowoduje, iż małe osiedle zleje się z okoliczną wioską". Mówiono, że jego rodzice również sprzeciwiali się pomysłowi rozbudowy, ale z czasem wycofali swoje zastrzeżenia.

Sprawę komentują drobiazgowo brytyjskie media, które publikuja także zdjęcia "wioski Sheerana". (Fot. "The Sun"/screenshot)

Od tamtej pory sąsiedzi wetują każdy z planów Sheerana. Basen, który oficjalnie widnieje jako staw z dzikimi zwierzętami, ostatnio został osłonięty od pobliskiej drogi wielkimi balami zboża. W kwietniu Ed odkupił od sąsiadów dom wkrótce po tym, jak sprzeciwili się jego planom budowy chatki na drzewie i kaplicy o wysokości 32 stóp.

Ed zmierza do zbudowania małej "prywatnej" wioski, odkąd wykupił czwarty już dom obok swojego gospodarstwa. Tym samym skutecznie eliminuje problemy z sąsiadami, którym przeszkadzają prace budowlane.

Siedzibę o wartości 895 000 funtów w Framlingham w Suffolk, Sheeran kupił w 2012 roku. W tym samym roku zakupił kolejny budynek, znajdujący się na liście Grade II, za 450 000 funtów. W 2016 roku został właścicielem wolnostojącego domu o wartości 925 000 funtów i bungalow po drugiej stronie za 525 000 funtów. Ostatni zakupiony lokal mieszkalny należał do Sharon Jenk, która wcześniej skarżyła się na uciążliwe dla niej prace budowlane prowadzone na zlecenie artysty.

Najnowszy album Eda - "Collaborations Project", trafił już na pierwsze miejsca list przebojów.

Komentarze
Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 10.12.2019
GBP 5.095 złEUR 4.288 złUSD 3.871 złCHF 3.925 zł

Sport


Reklama