Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Dywan dopasowany do twojej osobowości

Dywan dopasowany do twojej osobowości
Nowoczesne dywany dostosowane są do osobowości swojego właściciela. (Fot. Getty Images)
O tym, że różne firmy zbierają dane na temat naszej działalności w interencie i wykorzystują je, wiemy nie od dziś. Tworzenie algorytmów, w oparciu o udostępnione przez nas dane może być też punktem wyjścia do tworzenia designerskich przedmiotów. Na przykład spersonalizowanych... dywanów.
Reklama

Wełniane dywany nawiązujące wzorniczo do gier wideo z lat 80. i 90. - specjalna aplikacja wykorzystuje stworzone przez duet projektantów Ewę Bochen i Macieja Jelskiego grafiki i generuje unikatowe dywany w oparciu o... test psychologiczny - informuje o projekcie DesignAlive.

W specjalnie przygotowanym teście klient odpowiada na kilka pytań dotyczących swoich zwyczajów, a aplikacja tworzy dywan dostosowany do jego osobowości.

"W tym projekcie zrealizowaliśmy nasze wieloletnie marzenie, by stworzyć produkt unikatowy, projektowany przemysłowo. Aplikacja daje nam taką możliwość. Klient może wybrać spośród gotowych wzorów lub stworzyć jednostkowy dywan wygenerowany przez aplikację specjalnie dla niego" - wyjaśnia Maciej Jelski z Kosmos Projekt.

Do czego doprowadzi to nieustanne gromadzenie naszych danych przez przedsiębiorstwa z branży internetowej - zastanawiamy się nie raz. Gdzie są granice ludzkiej prywatności i czy sztuczna inteligencja zawładnie światem? Projektanci zdają się nas przestrzegać przed tym. A ich dzieło, wydaje się, prozaiczny dywan, ma też dawać do myślenia. Z jednej strony boimy się utraty prywatności, zaś z drugiej cieszymy się z korzyści z tego płynących. Lubimy, gdy smartfony pomagają nam łatwo trafić do celu lub znaleźć restaurację w okolicy, ale pojawianie się spersonalizowanych reklam, bazujących na historii niedawno przeglądanych stron internetowych, już nas niepokoi.

Prace Kosmos Projekt mają na celu dostosowanie projektów do naszych potrzeb. Z drugiej strony, test psychologiczny, na potrzeby stworzenia idealnego dywanu? Czy to nie jest zbyt futurystyczny projekt?

Kosmos Project to studio projektowe założone przez Ewę Bochen i Macieja Jelskiego. W filozofii kosmos jest uporządkowanym lub harmonijnym systemem, przeciwieństwem chaosu. I stąd pochodzi nazwa grupy. Podejście projektowe twórców opiera się na przekonaniu, że nasze środowisko determinuje nasze postawy. Rzeczy, które nas otaczają, mają ogromny wpływ na nasze zachowanie i relacje. Każdy projekt jest skrupulatnie przemyślany, z wielką starannością i dbałością o koncepcję, materiał, proporcje. Portfolio grupy obejmuje zarówno projekty przemysłowe, jak i unikatowe dzieła do galerii. 

 

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 18.06.2019
GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

Sport


Reklama