Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Dlaczego warto smarować skórę olejkami?

Dlaczego warto smarować skórę olejkami?
Olejki działają przeciwzapalnie, antybakteryjnie i łagodząco. (Fot. Getty Images)
Działają przeciwzapalnie, antybakteryjnie i łagodząco - olejki to naturalny sposób na gładką i promienną skórę. Choć olejowanie bywa pomocne w walce z rozmaitymi problemami skórnymi, aby przyniosło pożądane efekty, należy wybrać produkt odpowiedni do typu cery.
Reklama
Reklama

Olejowanie skóry cieszy się obecnie ogromną popularnością. Zabieg ten polega na oczyszczeniu twarzy przy pomocy naturalnych olejków. Skóra staje się w efekcie nawilżona, wygładzona i widocznie zregenerowana. Ów zachwalany przez ekspertów urodowy trend, początkowo wzbudzał raczej nieufność.

Dziś coraz więcej osób uwzględnia olejki w codziennej pielęgnacji, a nawet stosuje je zamiast kremów. Nic w tym dziwnego – wykazują one szereg dobroczynnych właściwości. Działają przeciwzapalnie, antybakteryjnie i łagodząco. Niektóre oleje mają zdolność ujędrniania skóry, zapobiegania powstawaniu zmarszczek, a nawet redukowania objawów alergii skórnych.

Niektóre oleje mają zdolność ujędrniania skóry, zapobiegania powstawaniu zmarszczek, a nawet redukowania objawów alergii skórnych. (Fot. Getty Images)

Wydawać się może, że stosowanie tłustych produktów pielęgnacyjnych zalecane jest wyłącznie osobom, które mają suchą skórę. Jednak kobiety mające cerę tłustą również mogą korzystać z dobrodziejstw olejowania. Pod warunkiem, że wybiorą odpowiedni dla swojej cery produkt, który zamiast potęgować, zmniejszy nadmierny łojotok.

Kluczową kwestią pozostaje dobór właściwego olejku do typu cery. Poszukiwania preparatu, który w pełni sprosta indywidualnym oczekiwaniom, odbywają się najczęściej metodą prób i błędów. Istnieją wszelako pewne wskazówki, dzięki którym będzie nam łatwiej odnaleźć właściwy produkt.

Można stosować je do każdego rodzaju cery... (Fot. Getty Images)

Oleje można podzielić na trzy grupy: schnące, półschnące i nieschnące. Przydział do konkretnej grupy zależy od zawartości wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Oleje schnące zawierają tych kwasów powyżej 50 proc, dlatego będą one najlepsze dla cer trądzikowych, tłustych i mieszanych. Taki olej wchłania się stosunkowo szybko i nie pozostawia na skórze tłustej warstwy. Do tej grupy zaliczamy np. olej konopny, lniany, olej z kiełków pszenicy oraz ogórecznika.

Osobom z cerą normalną i mieszaną poleca się oleje półschnące. Zawartość kwasów tłuszczowych sięga w nich od 20 do 50 proc. Przykładowe oleje z tej grupy to olej z pestek śliwki, ze słodkich migdałów czy z pestek moreli.

Trzecia grupa, czyli oleje nieschnące, jest dedykowana skórze suchej i dojrzałej. Posiadaczki tego typu skóry mogą śmiało sięgać po oliwę z oliwek, olej makadamia lub olej z awokado.

Olejki nadają się do pielęgnacji włosów, skóry twarzy i całego ciała. (Fot. Getty Images)

Warto pamiętać, że olejki, choć zawierają bogactwo cennych składników, mogą okazać się niewystarczającym źródłem nawilżenia. W celu uzyskania najlepszych rezultatów, łączmy je zatem z innymi produktami: z kwasem hialuronowym czy żelem aloesowym lub połączyć z ulubionym kremem do twarzy.

Przy zakupie oleju zwracajmy uwagę na opakowanie – najlepiej, jeśli będzie to butelka z ciemnego szkła. Po otwarciu przechowujemy olejek w chłodnym, ciemnym miejscu.

Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 19.04.2024
GBP 5.0615 złEUR 4.3316 złUSD 4.0688 złCHF 4.4787 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama