Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Dlaczego nie możemy przestać palić?

Dlaczego nie możemy przestać palić?
Rzucenie palenia nie jest łatwe... (Fot. Thinkstock)
Dane dotyczące palenia są zatrważające. Co roku na świecie umiera 5 mln palaczy, kolejne 600 tysięcy osób traci życie w skutek biernego palenia. W samej Wielkiej Brytanii pali 11 mln osób, tj .17% populacji.
Reklama

Naukowcy biją na alarm - co 6 sekund na świecie jedna osoba umiera z powodu chorób odtytoniowych. Dlaczego mimo tych zatrważających statystyk nadal palimy i nie potrafimy przestać?

Ma na to wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest fakt, że nikotyna może uzależnić tak silnie, jak narkotyki twarde. Kojarzymy ją z czymś, co przynosi ulgę, uspokaja. Nic bardziej mylnego.

Nikotyna pobudza wydzielanie dopaminy, czyli substancji powodującej uczucie przyjemności oraz noradrenaliny - hormonu odpowiedzialnego za uczucie pobudzenia. To mit, że palenie uspokaja. Po godzinie od wypalenia papierosa odczuwamy niepokój, który neutralizujemy kolejnym papierosem i tak nawet dwadzieścia razy w ciągu dnia.

Mieszkańcom Hammersmith i Fulham, Kensington i Chelsea oraz Westminster, Klinika Rzucania Palenia oferuje darmową pomoc w walce z nałogiem: 6 sesji z doradcą ds. rzucania palenia (psychologiem i terapeutą) oraz dostęp do środków Nikotynowej Terapii Zastęczej lub leków.

Otrzymując wsparcie osoba rzucająca palenia ma 4-krotnie większe szanse na sukces! Skontaktuj się z Kliniką Rzucania Palenia już dziś i daj sobie szansę na życie wolne od papierosów.

Napisz e-mail: klinika@polishpsychologists.org/, wyślij sms: 07424521106 lub przyjdź na jedno z naszych spotkań. Najbliższe odbędzie się już jutro, 15 listopada 2017 roku o godz. 17:00 w POSK.

Więcej szczegółów TUTAJ.

Czekamy na Ciebie!

Komentarze


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 13.07.2018
GBP 4.890 złEUR 4.330 złUSD 3.724 złCHF 3.712 zł

Sport


Reklama